kamień portal
5 5 43

Jak czyścić powierzchnie z konglomeratu?

Kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat jest równie chętnie wykorzystywane w produkcji blatów i posadzek, co jego naturalny odpowiednik. Ze względu na swoje wysokie parametry użytkowe stanowi alternatywę dla powierzchni wykonanych wyłącznie z granitu, marmuru lub innych kamieni. Podobnie jak one, konglomerat wymaga jednak właściwej pielęgnacji. 

Jak_czyścić_powierzchnie_z_konglomeratu.jpg

95% składu konglomeratu stanowią naturalne składniki, takie jak kwarc czy granit z dodatkiem barwnika. Rozdrobnione cząsteczki jednego lub kilku gatunków kamienia łączone są wypełniaczem w postaci żywicy poliestrowej. Wypełniacz zabezpiecza powierzchnię konglomeratu przed wnikaniem płynów oraz uszkodzeniami przez czynniki zewnętrzne. Konglomeraty są odporne na plamy i wysokie temperatury, a przy tym występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Ponadto, w odróżnieniu od naturalnego kamienia materiał ten może mieć jednolitą powierzchnię bez widocznych użyleń czy nierówności kolorystycznych. Dodatkowym atutem konglomeratów jest łatwość utrzymania ich w czystości, co zapewnia m.in. niska porowatość substancji. Niektóre środki chemiczne mogą jednak uszkodzić ich powierzchnię. Co warto zatem wiedzieć o pielęgnacji tego rodzaju materiału?

  • Na co dzień powierzchnię z konglomeratu wystarczy przecierać wilgotną szmatką.
  • Do czyszczenia konglomeratu można używać wody z niewielką ilością mydła o neutralnym pH.
  • Nie powinno stosować się silnych środków chemicznych zawierających: alkalie, inne substancje żrące i pochodne fluorowodorów.
  • Środki czyszczące z granulkami mogą uszkodzić powierzchnię konglomeratu.
  • Co kilka lat należy impregnować powierzchnię z konglomeratu. Impregnat zabezpiecza blat czy posadzkę przed wnikaniem w ich strukturę substancji zewnętrznych.
  • Do ochrony powierzchni o niestandardowych wykończeniach należy stosować środki im dedykowane polecane przez producenta. 

Jak_czyścić_powierzchnie_z_konglomeratu_2.jpg

Polecamy:

Powierzchnie wykonane z konglomeratu, w szczególności blaty, powinny być utrzymane w stałej czystości. Pozostawione na nim zanieczyszczenia mogą prowadzić do powstania patyny, negatywnie wpływającej na strukturę oraz połysk konglomeratu.

Źródło: Technistone
 
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95