kamień portal
5 5 55

Największe zalety podłogi kamiennej do modnego salonu

Największe zalety podłogi kamiennej do modnego salonu

Piękna podłoga z kamiennych płytek ostatnimi czasy zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Trudno się dziwić – prezentuje się efektownie i zapewnia wysoki komfort użytkowania przez naprawdę długi czas.

Chętnie wprowadza się ją już nie tylko do łazienek, ale też do pomieszczeń rekreacyjnych, jak choćby pokoje dzienne, jadalnie i eleganckie salony. Dlaczego warto zdecydować się na kamienne posadzki w domowych wnętrzach? Jakie są największe zalety takiego rozwiązania? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.

 

Z czego produkuje się kamienne posadzki?

 

Eleganckie, kamienne posadzki najczęściej wytwarza się z granitu, kwarcytu lub marmuru. Wyróżnia się wiele rodzajów takich podłóg, opierając się przede wszystkim na parametrach samych okładzin oraz na miejscu zastosowania.

Podstawowe rozróżnienie dotyczy zwłaszcza miejsca ułożenia podłogi. Posadzki kamienne stosuje się zarówno we wnętrzach (łazienkach, salonach, kuchniach), jak i na zewnątrz (na balkonach, tarasach). W zależności od lokalizacji, należy oczywiście stosować produkty o nieco innej specyfice i parametrach technicznych, by podłoga przetrwała w optymalnej formie przez długi czas.

Same płytki kamienne miewają różną wielkość i kształt (najczęściej prostokątny lub kwadratowy). Zazwyczaj podczas układania posadzki wykorzystuje się elementy tej samej wielkości i kształtu, choć niektórzy decydują się na podłogę w typie rzymskim (opus romanum) lub wiejskim, w których dzięki użyciu zróżnicowanych płytek (kilka rozmiarów lub nieregularne kształty), uzyskuje się ciekawe efekty dekoracyjne.

 

Podłoga kamienna – jakie style wnętrzarskie?

 

Podłogi kamienne, w zależności od wybranego materiału, mogą wpisywać się w zasadzie w większość modnych obecnie typów aranżacji.

Jednobarwne okładziny w stonowanych odcieniach idealnie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne przestrzenie. Ciepłe posadzki w odcieniach ziemi mogą stanowić piękne wykończenie naturalnych aranżacji skandynawskich lub boho. Nieregularne, surowe płytki to z kolei znak rozpoznawczy stylów rustykalnych. Miłośnicy porządku i elegancki w duchu art déco, mogą natomiast stworzyć na swoich podłogach efektowne mozaiki z czarno-białymi, geometrycznymi wzorami.

Kamienna podłoga to stylowe uzupełnienie niemal każdego modnego salonu. Nie zapominajmy również o tym, że w niektórych pomieszczeniach okładziny kamienne można zastosować nie tylko w charakterze posadzek, ale też pięknych i stylowych okładzin ściennych.

 

Największe zalety kamiennej podłogi

 

Dlaczego posadzki z okładzin kamiennych są tak popularne? Ponieważ wyróżnia je szeroki wachlarz niezmiernie praktycznych cech, które gwarantują wysoki komfort użytkowania. Wiele osób decyduje się na podłogi z kamienia, ponieważ efektywnie przewodzą ciepło, co ma olbrzymie znaczenie przy ogrzewaniu podłogowym, w wersji wodnej lub elektrycznej, dostępnej na stronie Econovli.

Kamień powoli się nagrzewa, a później oddaje skumulowane ciepło stopniowo do wnętrza, co zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniu przez długi czas. Co ciekawe, w okresie letnim podłoga marmurowa uzupełnia również system klimatyzacji, utrzymując przyjemny chłód posadzki nawet przy wysokich temperaturach na zewnątrz.

Posadzki kamienne odznaczają się wysoką odpornością na zmiany temperatury, wilgotność, a także uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania i pęknięcia. Utrzymanie ich w czystości też nie stanowi większego problemu, co doceniają zwłaszcza alergicy.

Duże zróżnicowanie dostępnych okładzin kamiennych sprawia, że posadzki da się łatwo dopasować do rozmaitych wnętrz oraz mocno zróżnicowanych upodobań prywatnych użytkowników.

 

Kamienna podłoga do salonu – ciekawa estetyka i wysoka funkcjonalność

 

Piękne, kamienne posadzki pojawiają się w wielu domach. Wyróżniają się ciekawym wyglądem i wysoką trwałością, zapewniając komfort na długie lata. Trudno się zatem dziwić, że tak wysokie standardy zjednały kamiennym okładzinom wielu zwolenników, a efektowne podłogi wpisały się niemal we wszystkie popularne obecnie style wnętrzarskie – od rozwiązań minimalistycznych po przestrzenie dekoracyjne i retro.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95