kamień portal
5 5 15

Onyks i kominek

Każdy właściciel domu chce, aby jego kominek wyglądał unikalnie i zachwycał wszystkich gości. Aby móc osiągnąć taki efekt trzeba jednak zadbać o dobry jakościowo oraz estetyczny materiał do jego wykończenia. Coraz popularniejszy w tej kwestii staje się onyks, czyli rodzaj kamienia, który dotychczas nie był zbyt często wybierany przez rodzimych projektantów.

kominek z onyksu

Onyks? Co to takiego?

Onyks jest to kamień, który powszechnie uważany, jako półszlachetny. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „onix” – pazur. Przy wyborze materiału do wykończenia kominka musicie pamiętać o tym, że bardzo często nazwa onyks jest używana błędnie! Handlowcy mianem onyksu określają alabaster, agat lub ametyst
 
Wygląd

Główną przyczyną tego, że onyks nie jest zbyt popularny wśród dekoratorów wnętrz jest jego mała dostępność. Otóż ten rodzaj kamienia wydobywa się w rejonach Meksyku, Afryki, Pakistanu oraz Iranu. Zwiększa to koszty transportu, ale jednocześnie sprawia, że jest on naprawdę wyjątkowym  kamieniem, którego nie można porównać do żadnego innego materiału dekoracyjnego.

Jeżeli chodzi o kolorystykę to onyks występuje w wielu barwach, jednak najpopularniejsze są odcienie od ciepło miodowego przez czerwony po kamienie w kolorze zielonym. W razie potrzeby nie ma problemu, aby sprowadzić do hurtowni inny kolor, ale musicie liczyć się ze zwiększeniem kosztów oraz wydłużonym czasem realizacji. Warto jednak zainwestować, aby nadać swojemu kominkowi niesamowitego wyglądu. Pamiętajcie, że wybór kamienia do wykończenia jest wyborem  na lata, dlatego właśnie pośpiech nie jest tutaj wskazany.
 
kominek z onyksu

Cena

Jeżeli chodzi o cenę onyksu to niestety ten rodzaj kamienia pomimo wzrostu popularności w dalszym ciągu jest droższy aniżeli granit czy piaskowiec. Decydując się na onyks musicie liczyć się z wydatkiem od 1000 do 3000 złotych za metr kwadratowy. W przypadku kominków wykorzystywane są płyty o grubości 2 cm Warto pamiętać również, że onyks jest stosunkowo delikatny, więc jego transport i cięcie może być również kosztowne.
 
 
Idealny na kominek

Pomimo wielu wad w postaci kosztu lub ograniczonej dostępności onyks jest kamieniem, w który naprawdę warto zainwestować. Pamiętajcie o tym, że kominek służyć Wam będzie przez lata, więc warto zainwestować w coś tak niezwykłego, W zamian dostaniecie estetyczny wygląd oraz ogromne możliwości aranżacyjne.  Ostatnim  hitem jest specjalne podświetlanie kominków wykonanych z tego rodzaju kamienia.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95