kamień portal
5 5 37

Stoliki z kamienia i metalu do ogrodu

Stoliki z kamienia i metalu do ogrodu

Kamień to materiał, który jest coraz chętniej wykorzystywany w celach dekoracyjnych. Niegdyś drogi i trudno dostępny dzisiaj przebojem wbił się do salonów oraz ogrodów Polaków. 

Kamień powszechnie jest już wykorzystywany jako element elewacji budynku, ozdoby podłogowej i ściennej oraz zabudowy pomieszczeń takich jak łazienki czy kuchnie. Stosunkowo nowy, ale niezwykle ciekawy jest pomysł na wykorzystanie kamienia jako materiału, z którego tworzone są meble ogrodowe takie jak np. stoliki.

Dwie siły

Do produkcji kamiennych mebli ogrodowych najczęściej oprócz kamienia wykorzystywany jest również kuty metal. Połączenie ze sobą tych dwóch materiałów tworzy niesamowity efekt i niejako odchudza oba tworzywa. Postrzegane przez ludzi jako ciężkie, w połączeniu ze sobą nabierają specyficznej lekkości. Dziękitemu kamień, który wykorzystywany był przez ludzkość od niepamiętnych czasów do tworzenia monumentalnych budowli dzisiaj znów zdobywa popularność i wraca do łask zwykłych ludzi. Dużo wspólnego z renesansem, jaki przeżywa ten materiał jest jego dostępność i coraz przystępniejsza cena.

stolik ogrodowy

Surowe piękno

Kamienne stoliki ogrodowe mają wiele zalet polegających głównie na ich funkcjonalności. Są stosunkowo ciężkie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że podczas obiadu na świeżympowietrzu zaczną się przesuwać. Oprócz tego kamienne meble niezwykle łatwo czyścic. Wystarczy morka szmatka,aby je zmyć. Oprócz tego wszystkiego, stoliki z kamienia wnoszą do przestrzeni, w której się znajdują surowe piękno. Niesamowite jest to jak coś tak „prymitywnego” może zyskać na uroku po odpowiedniej obróbce. Istnieją na rynku firmy, które potrafią zamienić kawałek kamiennej płyty w dzieło sztuki, które odmieni wygląd całego ogrodu. Są to przedsiębiorstwa, które zazwyczaj swoje produkty wykonują ręcznie po to, aby uzyskiwać unikalne oraz ciężkie do podrobienia kształty.

stolik ogrodowy

Do wyboru do koloru

Oczywiście stół wykonany z kamienia nie musi mieć tylko formy dużej ławy. Popularne są również malutkie stoliki kawowe, które idealnie sprawdzają się jako wyposażenie wszelkiego rodzaju tarasów i balkonów. Obecnie technologia tworzenia kamiennych mebli jest tak zaawansowana, że tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klienta orazto, czego potrzebuje. Zrobić można wszystko w dowolnej formie.
 
Jeżeli więc szukacie stolika do ogrodu, który wniesie do niego styl i będzie funkcjonalny to powinniście zainteresować się kamiennymi meblami. Dzięki nim zyskaciecoś, co zachwyci wszystkich gości oraz sprawi, że Wasz ogród będzie miejscem ze swoim własnym charakterem. Sprawdźcie co mają do zaoferowania firmy sprzedające tego typu meble i wybierzcie coś dla siebie. Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni.

Źródło: www.stonart.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95