kamień portal
5 5 32

Targi Stone 2015 – podsumowanie

Targi Stone to jedno z najważniejszych wydarzeń branży kamieniarskiej w Polsce. W tegorocznej edycji imprezy, która odbyła się w dniach 18-21 listopada w Poznaniu, wzięło udział 136 wystawców oraz prawie 5 tysięcy zwiedzających. 

Targi_Stone_2015_podsumowanie.jpg

Podczas poznańskich targów Stone swoją ofertę prezentowali wystawcy z całego świata. Oprócz firm z Polski i Europy, zjawili się przedstawiciele branży kamieniarskiej z Arabii Saudyjskiej, Indii, Chin i z RPA. Ich oferta wzbudziła duże zainteresowanie zwiedzających, wśród których dużą grupę stanowiły osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach, zainteresowane konkretnymi produktami wystawców.

W gronie prawie 5 tys. zwiedzających również znaleźli się goście z Polskim jak i z zagranicy, m.in. z Czech, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Rosji, Słowacji, Brazylii, USA i Kanady. Dla przedstawicieli zagranicznych firmy targi były okazją, aby poznać polską branże kamieniarską i jej ofertę. Targi po raz kolejny stały się więc miejscem nawiązywania nowych kontaktów handlowych.

Targi_Stone_2015_podsumowanie_2.jpg

Targi Stone to wydarzenie, na którym można poznać nowe trendy  w branży kamieniarskiej, zarówno dotyczącymi samego kamienia, jaki i wyrobów z niego wykonanych. Prezentowane są na nich również narzędzie i akcesoria kamieniarskie. Podczas tegorocznych targów duże zainteresowanie zwiedzających wzbudził pokazy pracujących maszyn. W ich trakcie kamieniarze mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych podnoszących jakość i wydajność produkcji.

Polecamy:

Targi_Stone_2015_podsumowanie_3.jpg

Targom towarzyszyły również liczne imprezy towarzyszące, m.in.:

  • XIV Kongres Kamieniarski – otworzył go wykład na temat dofinansowania działalności gospodarczej z funduszy europejskich. Duże zainteresowani wzbudziły również konferencje i wykłady, na których omówiono m.in. aktualne normy i badania dotyczące wyrobów z kamienia.
  • Konkurs „Mistrz Piaskowania” – zadanie konkursowe polegało na wypiaskowaniu tablicy nagrobnej. W tym roku zwyciężyła p. Danuta Flis z firmy AWIP z Choszczna.
  • Konkurs Kamień – w jego ramach wyróżniono najlepsze realizacje kamieniarskie w trzech kategoriach: „Kamień w obiektach architektonicznych”, „Nagrobek” oraz „Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza”.

 Targi_Stone_2015_podsumowanie_4.jpg

źródło: stone.mtp.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95