Blogi

Czytaj teksty lub załóż własnego bloga. Pisz o meblach, projektowaniu, stylach i innych ciekawych tematach, którymi chcesz się podzielić.

Poważnie o kuchni - kuchnia (nie) bezpieczna

Witam, Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o pisanie na blogu ale postaram się przedstawić moje myśli w maksymalnie interesujący sposób ;) Ten wpis poświęcę na temat bezpieczeństwa w kuchni. I nie chodzi mi o możliwą eksplozje nieszczelnej instalacji gazowej ^ lecz o funkcjonalność i ergonomie układu mebli i urządzeń w kuchni. Zdarzyło mi się widzieć kuchnie, w których kuchenka stała obok lodówki... lub zlew był w jednym końcu kuchni a lodówka w drugim. Czasami miało to uzasadnienie czysto estetyczne - bo tak będzie ładniej- lecz nikt nie przemyślał na etapie projektowania, jak będzie się taki układ sprawdzał. Nie będę wymieniał co może się zdarzyć w źle rozplanowanej kuchni ( i nikomu nie życzę żadnych wypadków... ), wskazuje tylko pod rozwagę kwestie funkcjonalności. Czasami lepiej przemyśleć coś dwa razy... tym bardziej, że meble kuchenne zwykle wstawia się na kilka, kilkanaście lat. Pozdrawiam, Emil
    • 2
    • 0

    Kuga

    Masz racje, źle przemyślany projekt to utrapienienna następne kilkanaście lat. Jedno co zauważyłem,nto powielanie złych przyzwyczajeń. Klient mówi - ja ntak miałem i mi było wygodnie. Ok ale czemu nie zrobićntego jeszcze wygodniej ? Trzeba się czasami przełamaćni odejść od starych przyzwyczajeń i zmienić je na lepsze.nDruga rzecz to czas. Uważam że na zakup mebli kuchennychntrzeba mieć pieniądze i czas. Przy czym postawił bym tu connajmniej znak równości. Jeśli nie ma się czasu na przemyślenie nprojektu to na pewno umkną szczegóły, które mogą później ndenerwować. I nie ma co wszystkiego scedować na projektanta,nponieważ on nie będzie użytkował tej kuchni. Pewne kwestienpozostają zawsze do rozważenia indywidualnie.

Inspiracje