Blogi

Czytaj teksty lub załóż własnego bloga. Pisz o meblach, projektowaniu, stylach i innych ciekawych tematach, którymi chcesz się podzielić.

Jak wybrać studio w którym warto zamówić meble

Witam, Niezależnie od zasobności portfela każdy z nas chciałby urządzić sobie fajną i funkcjonalną kuchnie. Na podstawie swoich doświadczeń jako klient napisze kilka wskazówek. 1. Należy sprawdzić opinie na temat studiów mebli w okolicy. Fora internetowe dają wystarczającą ilość informacji by ocenić, czy studio do którego mamy akurat najbliżej, jest faktycznie dobrym wykonawcą. Sprawdzenie opinii nie zajmuje dużo czasu, a może oszczędzić wiele nieprzyjemności. 2. Nie należy słuchać projektanta wnętrz, że meble kuchenne mamy zrobić tam a tam. Jak się nad tym zastanowić to projektanci mają w tym interes by zaprowadzić nas do tego studia, a nie innego :) 3. Warto unikać młodych projektantów mebli! Młodość jest czasami zaletą ale wole wybrać projektanta, który nauczył się już na błędach w innych kuchniach, a nie mojej... 4. W meblach na zamówienie jednak trudno jest ocenić czy za dana kuchnie się przepłaca czy nie. Należy więc zachować zdrowy rozsądek i raczej dobrze słuchać argumentacji sprzedawcy. 5. Należy sprawdzić ile lat dane studio funkcjonuje na rynku. Czas weryfikuje rynek i mam nadzieję, że dotyczy to też mebli. Jeśli macie swoje przemyślenia w tym temacie to zapraszam do komentowania.
  • 2
  • 0

  Kuga

  Fakt, młodzi projektanci mają fantazję, czasami nprzewyższającą zawartość portfela klienta bądź nmożliwości techniczne wykonawcy. Oczywiście nnie można się znać perfekcyjnie na wszystkim nale wystarczy przyjąć zasadę : wiem, nie wiem.
  Jeśli wiem że to się uda to projektuje, jeśli nnie wiem to szukam innego sprawdzonego rozwiązania.
  Po co utrudniać sobie pracę. Chyba to jest dla mnienwyznacznik profesjonalizmu w pracy projektantów.
  Projektują coś co jest możliwe do wykonania, jestnbezpieczne i sprawdzi się w życiu codziennym.
  Ktoś już wymyślił koło więc po co się napinać ;)

Inspiracje