Granit – kamień doskonały do produkcji zlewozmywaków

Wyjątkowe właściwości granitu sprawiają, że jest on doskonałym materiałem budulcowym. Z ich powodu jest on wykorzystywany m.in. w produkcji zlewozmywaków, które są niezwykle wytrzymałe oraz funkcjonalne. Jednak nie każdy produkt, który funkcjonuje na rynku jako zlewozmywak granitowy, spełni stawiane przed nim wymagania. To gwarantuje jedynie oryginalna armatura najwyższej klasy. Jak odróżnić oryginalny zlewozmywak granitowy od jego gorszej jakościowo podróbki?
Zlewozmywaki granitowe
Fot. Zlewozmywak granitowy Domus D-150, Schock.
 
Zlewozmywak granitowy powinien charakteryzować się określonym składem i proporcjami komponentów. Oryginalna receptura zlewozmywaków granitowych opracowana przez Fryderyka Schocka, która jest wykorzystywana armaturze firmy Schock, to minimum 80% kwarcu oraz 20% wysokogatunkowego akrylu i pigmentu barwiącego. Tylko taki skład zapewnia najwyższą jakość produktów granitowych.

Firma Schock wykorzystuje potencjał kwarcu, który jest najtwardszym składnika granitu. Dzięki niemu zlewozmywak jest niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia. Zastępowanie w gorszych jakościowo produktach kwarcu innym składnikiem, znacznie zmniejsza ich wytrzymałość i skraca czas ich użytkowania. Podobnie, jak stosowanie poliestru zamiast akrylu.  Znacznie gorszy jakościowo poliester nie jest odpornym na działanie promieni UV oraz powstawanie na jego powierzchni porów.

Zlewozmywak granitowy
Fot. Zlewozmywak granitowy Grando M-100, Schock.

Produkty podrobione różnią się od swych droższych i lepszych odpowiedników również sposobem wykonania. Wykorzystywany do ich produkcji kwarc ma postać pokruszonych odłamków o nieregularnych kształtach. Taka armatura, w odróżnieniu od oryginalnych zlewozmywaków, jest znacznie mniej odporna na zabrudzenia, które łatwo osiadają w szczelinach powierzchni czy na powstawanie trwałych zabrudzeń.
Zlewozmywak Schock

Fot. Zlewozmywak granitowy Waterlfall D-150, Schock

Oryginalny zlewozmywak granitowy jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale również  bezpieczny dla żywności, czego potwierdzeniem są liczne atesty.  W produktach firmy Schock granit jest wzbogacony jonami srebra. Tworzą one unikalną powłokę antybakteryjną Antiback, która zabezpiecza zlewozmywak przed powstawaniem na jego powierzchni bakterii.Natomiast tańsze podróbki, które nie zawsze spełniają wymagane normy, przez co mogą stwarzać zagrożenie dla domowników. Na ich powierzchni łatwo namnażają się bakterię, a chropowate wykończenie uniemożliwia skuteczne i dokładne czyszczenie.

zlewozmywak Schock
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur mono N-100L, Schock

Zlewozmywak granitowy jest doskonałym elementem wyposażenia kuchni. Jednak tylko oryginalne produkty najwyższej jakości, gwarantują pełne wykorzystanie zalet tego kamienia. 

Czytaj również 

 • Onyks w aranżacji wnętrz

  Onyks w aranżacji wnętrz

  Onyks jest jednym z najbardziej efektownych i dekoracyjnych kamieni. Nawet niewielki jego fragment – po odpowiednim podświetleniu – będzie wyrazistą ozdobą wnętrza. Możemy wprowadzić... więcej

 • Vademecum: GATUNKI KAMIENIA I ICH ZASTOSOWANIE

  Vademecum: GATUNKI KAMIENIA I ICH ZASTOSOWANIE

  Na rynku jest dostępnych wiele gatunków i odmian kamienia. Podczas urządzania domów i ogrodu często zastanawiamy się, jaki rodzaj najlepiej sprawdzi się w salonie, kuchni czy na tarasie... więcej

 • Granity indyjskie

  Granity indyjskie

  Granity wydobywane w Indiach charakteryzują się różnorodną kolorystyką, która zapewnia bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Obok kamieni o klasycznym zabarwieniu, występują m.in.... więcej

 • Nowe konglomeraty od Technistone

  Nowe konglomeraty od Technistone

  Firma Technistone wprowadziła do swoje oferty dwa, nowe konglomeraty: Noble Imperial Grey i Noble Pietra Grey. Ich wygląd inspirowany jest rysunkiem naturalnego marmuru.   więcej

Inspiracje