Marmur Bianco Carrara
Znakiem rozpoznawczym marmuru Bianco Carrara jest szare użylenie, które odcina się od jego białej powierzchni. Użylenie jest wynikiem działanie kilku minerałów: magnezu, tlenku żelaza, krzemionki. Marmur ten wydobywany jest we włoskim mieście Carrara.
W marmurze Bianco chętnie rzeźbili dawni artyści. Najsłynniejszym dziełem, które powstało na jego bazie jest „Dawid” Michała Anioła. Obecnie wykorzystywany jest przede wszystkim we wnętrzach, jako okładziny ścienne, posadzki i blaty. Bianco Carrara można nabyć w formie płytek, całych płyt i mozaik.
Zobacz:
Marmur Botticino
Botticione to kamień o subtelnym wyglądzie, charakteryzujący się delikatnym wzorem i barwą. Ma bezową powierzchnię z cienkim użyleniem w jaśniejszym odcieniu. Niekiedy przybierają ono kolor ciemnobeżowy lub szary. Poszczególne bloki marmuru różnią się od siebie barwą podstawy i użylenia, co jest charakterystyczne dla naturalnego kamienia. Ponadto Botticono niekiedy posiada ubytki w materiale, które podczas obróbki kamieniarskiej są uzupełniane żywicą.
Botticino ma szerokie zastosowanie w wystroju wnętrz. Wykorzystywany jest jako okładzina ścienna i podłogowa, budulec parapetów i blatów. Często znajduje swoje zastosowanie także w aranżacji łazienek. Podobnie, jak Bianco Carrara, marmur Botticino wydobywany jest we Włoszech.
Marmur Rain Forest
Marmur Rain Forest występuje w trzech odmianach: Gold, Green i Brown. Nazwy odpowiadają kolorystyce każdej z nich. Rain Forest posiada wyraziste użylenie, które jest jego wyróżnikiem i elementem dekoracyjnym.
Rein Forest jest twardszy niż inne rodzaje marmuru, co podnosi jego walory użytkowe. Może być m.in. wykorzystywany do produkcji blatów kuchennych – w odróżnieniu od innych marmurów rzadko ulega odbarwieniom, a jeśli się ono pojawią są mało widoczne.
Dołącz do dyskusji