kamień portal
5 5 60

Dekoracje z kamienia – przegląd najciekawszych propozycji

Dekoracje z kamienia – przegląd najciekawszych propozycji

Fot. dlugoleka-swierkla.lento.pl

Dekoracje z kamienia mogą przypominać prawdziwe dzieła sztuki. W zależności od naszych osobistych preferencji możemy wybierać spośród unikatowych rzeźb, niewielkich figurek czy masywnych donic. Większość z nich wykonywana jest ręcznie, z największą starannością dzięki czemu każdy miłośnik unikatowych wnętrz, z pewnością znajdzie coś dla siebie. A jeśli kamień to surowiec, który szczególnie pasuje do Twojego domu – z łatwością samemu wykonasz z niego wymarzoną dekoracje! W dzisiejszym artykule przedstawiamy zestawienie najciekawszych produktów wykonanych z kamienia jakie możesz znaleźć w sklepach!

Twarde jak kamień!

Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? A może sam poszukujesz ozdób, które odświeżą Twoje wnętrze? Kamień i ozdoby, które można z niego wykonać będzie świetnym pomysłem zarówno dla osób starszych jak i dzieci. Na pewno zadowolą każdego, kto dostrzeże je pośród ogrodowej roślinności. Co sprawia, że coraz chętniej po niego sięgamy? Przede wszystkim szeroki wybór rodzajów kamienia. Na rynku znajdziemy m.in. marmur, granit czy cegłę, a każdy z nich charakteryzuje się zupełnie innym wyglądem. Dodatkowo są niezwykle trwałe, a ryzyko stłuczenia jest znacznie mniejsze niż w przypadku np. szkła. Ponadto jeśli wierzymy w astrologię, możemy wybierać spośród kamieni, które są dedykowane konkretnym znakom zodiaku! Przynoszą one szczęście, powodzenie a przy tym efektownie się prezentują.

Najpopularniejszą dekoracją z kamienia, na którą stawiamy w swoim domu są donice. Podkreślają one piękno roślin, a także nadają wnętrzu określony charakter. Możemy wybierać spośród różnych wzorów, kolorów a nawet rozmiarów, dzięki czemu zmieszczą się w niewielkiej łazience jak i przestronnym salonie.

Warto zaglądać również do niewielkich sklepików z pamiątkami, ponieważ w nich zwykle kryją się skarby, których nie znajdziemy w dużych markach.  Zwykle są to przedmioty wykonane przez jednego artystę/rzemieślnika, który wkłada w swoją pracę całe serce, a dodatkowo zwykle powstają one w jednym egzemplarzu. Wybór takiej dekoracji to gwarancja, że nikt inny nie będzie miał identycznej!

donice z kamienia

Fot. kamienienaturalne.com

Nie tylko do środka!

Efektowne dekoracje z kamienia to również świetny pomysł do wyposażenia ogrodów czy tarasów. Decydując się na ten surowiec nie musimy obawiać się zmiennych temperatur, ponieważ jest on odporny na różne warunki atmosferyczne. Zabawne wzorki tematyczne, skały które otoczą oczko wodne czy dróżka, która prowadzi nas do przydomowej altany – propozycji w tym temacie jest naprawdę wiele!

Jeśli cenisz sobie indywidualność i nie lubisz kupować gotowych produktów, które może mieć każdy, w tej sytuacji łatwo stworzysz własne osoby z kamienia. Mogą być one wykonane z surowca, który znajdziesz podczas niedzielnego spaceru z rodziną i przerobisz wedle własnego uznania lub pozostawisz w stanie surowym. Jak można przerobić kamień domowymi sposobami, aby prezentował się efektownie? Użyj farb, kleju na gorąco i przyczep do niego np. zdjęcia! Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci, zabawa z tworzeniem kamiennych dekoracji może przerodzić się w ciekawe i bezcenne ozdoby!

figurki z granitu

Fot. Figurki z granitu, sklep.carework.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95