kamień portal
5 5 33

Dekoracyjne grzejniki z kamienia

Grzejniki są tymi elementami wyposażenia wnętrza, do których wyglądu często nie przykładamy dużej wagi. Jednak na wizualny odbiór pomieszczenia mają wpływ wszystkie przedmioty i dodatki, również te pozornie mniej widoczne. Nietypowym rozwiązaniem, aby zadbać o perfekcyjny wygląd wnętrza, są grzejniki z kamienną obudową. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi stanowią funkcjonalną ozdobę mieszkania.

Dekoracyjne_grzejniki_z_kamienia_5.jpg

Grzejniki wykorzystują naturalne właściwości cieplne naturalnego kamienia, który dobrze akumuluje ciepło oraz równomiernie oddaje je całą powierzchnią. Na polskim rynku dostępną są kamienne grzejniki oparte o elektryczne systemy grzewcze lub wodne instalacje ogrzewania centralnego. Przedstawiamy kilka z wybranych produktów.

Grzejniki oferowane przez firmę Multi Tech wykonane są z marmuru, granitu lub piaskowca. Można nadać im dowolny kształt: owalny, trójkątny, prostokątny a także inne, bardziej nietypowe. To dodatkowo poszerza walory dekoracyjne grzejników. Urządzenia dostępne są w wersji elektronicznej oraz do zasilania wodą instalacją CO.
 

dekoracyjne_grzejniki_z_kamienia,jpg
Fot. Multi-Tech

Grzejniki kamienne wyposażone w niskotemperaturowy promiennik podczerwieni firmy IZOTERMA dostępne są w różnych wariantach wykończeń: matowym, polerowanym i z reliefami. W zależności od modelu mogą zostać przymocowane do ściany lub – w wersji wolnostojącej – postawione w dowolnym miejscu. Powierzchnia grzejnika grzeje równomiernie oraz w sposób prostopadły do swoje położenia. Co to oznacza? Grzejnik zawieszony na ścianie oddaje ciepło równolegle do podłogi. W ten sposób jest ono optymalnie zagospodarowane, co przekłada się na niższe zużycie energii. Powietrze ogrzane przez kamienny grzejnik jest mniej wysuszone i tworzy lepszy mikroklimat we wnętrzu. Skrajny wymiar grzejnika od ściany wynosi 52 mm. 

Dekoracyjne_grzejniki_z_kamienia_2.jpg
Fot. ZPUG IZOTERMA

W przypadku elektrycznych grzejników kamiennych ciepło akumulowane jest przez ściany i wyposażenie we wnętrzu, dzięki czemu wychładza się ono wolniej niż w przypadku systemów grzewczych z nadmuchem (np. farelek).

Grzejniki dekoracyjne z kamienia mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych,  w tym w łazience (grzejniki łazienkowe często są wyposażone w uchwyt na ręcznik). Będą również luksusową ozdobą przestrzeni komercyjnych i usługowych, np. sal konferencyjnych oraz hoteli.

Dekoracyjne_grzejniki_z_kamienia_3.jpg
Fot. Termar

Eleganckie grzejniki wykonane z różnych gatunków marmuru odnajdziemy np. w ofercie firmy Termar. Do wyboru są m.in. jasne marmuru z szarym użyleniem, które łatwo będzie dostosować do różnych aranżacji wnętrza. Warto przy tym pamiętać, że bloki kamienne nawet w obrębie jednego gatunku różnią się między sobą i gotowy grzejnik może różnić się od modeli pokazowych.

Polecamy:

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95