kamień portal
5 5 37

Design: stoły z drapowanego marmuru

Olga Bielawska, polska projektantka tworząca w Niemczech, zaprojektowała stoły z marmuru, których blaty imitują drapowany jedwab. W swojej pracy wykorzystała technikę cięcia kamienia strumieniem wody, co pozwoliło uzyskać kawałki marmuru o precyzyjnym wzorze. 

Stoły z marmuru
Fot. www.bielawska.de
   

Stoły z marmuru – jak uzyskano efekt draperii?  

Olga Bielawska na bazie marmuru stworzyła kolekcję stołów, których blaty sprawiają wrażenie wykonanych z udrapowanego jedwabiu. Taki efekt wizualny osiągnięto dzięki połączeniu jasnych i ciemnych kawałków kamienia, które oddziałują na siebie jak kontrapunkty. Projektanta wybrała dwa kontrastujące z sobą kolory w celu podkreślenia geometrii wzoru. Swoje dzieła stworzyła w Carrara Design Factory we Włoszech. Wykorzystując technikę cięcia marmuru strumieniem wody, z dużą precyzją mogła nadać porządny kształt każdemu fragmentowi stołu.

Stoły z marmuru z drapowanym blatem
Fot. Dezeen

Marmurowe stoły inspirowane sztuką 

W kolekcji pojawiły się dwa warianty stołu: z okrągły i z podłużnym blatem. Każdy z nich jest wsparty na marmurowej kolumnie. Projektanta wzorowała się starożytnych rzymskich posągach oraz popiersiu znanym jako Veiled Virgin autorstwa Giovanniego Strazzy, które przedstawia kobietę z twarzą przysłoniętą drapowanym, przezroczystym materiałem. Projektanta chciała stworzyć projekt, który będzie wyglądał realistycznie i sprawiał wrażenie równie miękkiego, jak tkanina z popiersia Veiled Virgin, a zarazem zostanie wykonany z twardego materiału.

Biało-czarny marmurowy blat
Fot. www.bielawska.de

Stoły zostały zaprezentowane w 2016 roku podczas London Design Festival. Więcej prac Olgi Bielawskiej zobaczycie na jej stronie: www.bielawska.de
   

Stoły z marmuru - produkcja
Fot. www.bielawska.de

   

5.07.2017

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95