kamień portal
5 5 32

Designerskie akcesoria z marmuru

Designerskie akcesoria z marmuru

Fot. Marmurowy przybornik na biurko (www.bjcollection.pl)

Marmur obecny w aranżacji wnętrz najczęściej kojarzy się z dużymi elementami, jak podłogi, obudowy kominków, okładziny ścienne czy blaty. Jednak ten materiał jest również chętnie wykorzystywany przez projektantów dodatków i akcesoriów do wnętrza. Zegary, świeczniki czy przyborniki wykonane z kamienia będą luksusowym, a zarazem naturalnym akcentem w aranżacji. Przedmioty te można również potraktować, jako elegancki i niecodzienny podarunek. 

1. Zegary

Zegary ścienne są obecne niemal w każdym domu. Poza swoją podstawową rolą, czyli odmierzaniem i wskazywaniem czasu, są one traktowane jako ozdoba wnętrza. Producenci zegarków oferują modele w najróżniejszych wzorach, kształtach i kolorach, które dzięki tej różnorodności można dopasować do każdej aranżacji. Na tle zegarków wykonanych z tworzyw sztucznych wyróżniają się czasomierze z elegancką, marmurową tarczą. Seria zegarów ściennych Marble Wall Clock zaprojektowana przez grupę Norm Architects dla MENU prezentuje klasyczną elegancję oraz nowoczesny minimalizm. Zegary składają się wyłącznie z marmurowej tarczy oraz wskazówek wykonanych z lakierowanego mosiądzu. Projektanci zrezygnowali z cyfr i liczb, które przysłaniałyby niepowtarzalną powierzchnię marmuru.

Designerskie_akcesoria_z_kamienia.jpg
Fot. Zegary Marble Wall Clock, sklep.kodywnetrza.pl

W serii Marble Wall Clock znajdują się zegary wykonane z jednego trzech rodzajów marmuru: zielonego Verde Guatamala, białego Carrara lub czarnego Nero Merquina. Średnica zegarów wynosi 30 cm, a grubość 10cm.

Designerskie_akcesoria_z_kamienia_2.jpg  Designerskie_akcesoria_z_kamienia_4.jpg
Fot. Zegary Marble Wall Clock

2. Świeczniki

Ogień świec tworzy niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu. Jego eleganckim dopełnieniem są marmurowe świeczniki CHUNK projektu Andreasa Engesvika. Ich podstawę i ściany wykonano z kamienia, a zwieńczenie z błyszczącego mosiądzu. Stonowana, jasna baza połączona z lśniącą górą daje zarazem elegancki i nowoczesny efekt. W serii CHUNK znajdują się także świeczniki drewniane i betonowe.

designerskie_akcesoria_z_kamienia_3.jpg  designerskie_akcesoria_z_kamienia_4.jpg
Fot. Świeczniki CHUNK, anotherdesign.pl 

3. Przyborniki piśmiennicze na biurko

Biurko to najważniejszy element wyposażenia gabinetu, dlatego jego wygląd wpływa na odbiór całego wnętrza. Kamienne przyborniki z oferty B&J Collection (wykonywane na indywidualne zamówienie) dodadzą gabinetowi szyku i podkreślą jego charakter. Ze względu na swój elegancki i luksusowy wygląd będą dobrze prezentowały się w gabinetach urządzonych w stylu klasycznym lub angielskim. Przyborniki B&J Collection wykonywane są z marmuru o różnorodnej kolorystyce (m.in. brązowego, zielonego, szarego, pomarańczowego, kremowego oraz ze złotym użyleniem). Każdy egzemplarz posiada również elementy mosiężne, które wykonywane są jednostkowo i poddawane ręcznej obróbce.

 

designerskie_akcesoria_z_kamienia_5.jpg
Fot. Przyborniki B&J Collection 

4. Poduszki jak marmur!

Ostatni dodatki zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych. Dlaczego? Marmur Bianco Carrara przez stulecia był wykorzystywany przez artystów, rzeźbił w nim m.in. Michał Anioł. Obecnie inspiruje również  producentów… poduszek! Przenieśli oni wzór marmuru na materiał, oddając kolorystykę oraz użylenie tego materiału. W ten sposób namiastkę luksusowego kamienia możemy wprowadzić do wnętrza za przystępną cenę i zastosować jako poszewkę na poduszkę, a także dywanik czy obrus czyli w miejscach, w których prawdziwy, twardy kamień nie zdałby egzaminu.

Designerskie_akcesoria_z_marmuru_6.jpg
Fot. Poduszka FIVETIMEMESON                                                 Fot. Poduszka Ferm Living

Polecamy:

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95