kamień portal
5 5 60

Do pary z kamieniem – kamień w duecie z innymi materiałami

Kamień to materiał sprawdzony – klasyczny, praktyczny i uniwersalny. Zachwyca swoją solidnością i trwałością, a także niepowtarzalną urodą. Przedstawiamy kilka sposobów łączenia go z innymi materiałami w celu stworzenia oryginalnych i unikalnych stylizacji.

Do-pary-z-kamieniem_3.jpg

Wielość i różnorodność materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku nie ułatwia decyzji aranżacyjnych. Nie musimy się jednak ograniczać, decydując się na jeden tylko surowiec. Dobrym pomysłem jest tworzenie duetów, które kreować będą nam niepowtarzalne wnętrza.

Kamień i stal
 
Zacznijmy od połączenia najbardziej niecodziennego. Kamień w duecie ze stalą to rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych, industrialnych i nowoczesnych. Monumentalny rys kamienia będzie tutaj umiejętnie równoważony chłodem stali, elegancja natomiast zmiesza się z oszczędnością i surowością. To propozycja dla osób szukających innowacyjnych, niepowtarzalnych rozwiązań. Kamień i stal będą prezentować się ciekawie w połączeniu z geometrycznymi formami.

Do-pary-z-kaieniem_2.jpg
 

Kamień i drewno

To zupełne przeciwieństwo powyższej propozycji. Kamień i drewno tworzą harmonijny i elegancki duet. Oba są materiały naturalnymi, które wyróżniają się niepowtarzalnym wybarwieniem , rysunkiem słojów (drewno) lub użyleniem (kamień). Ich wzory można plastycznie komponować i dopełniać. Możemy bawić się gatunkami kamienia, ale i drewna – od jasnych, przez ciemne, aż po te egzotyczne – każde kreować będą inny klimat we wnętrzu.
 
Duet tych dwóch materiałów możemy wykorzystać zarówno w rustykalnych jak i nowoczesnych aranżacjach.

Kamień i szkło

Kamień i szkło stoją na przeciwnych biegunach kruchości i trwałości, w rzeczywistości idealnie dzięki tym przeciwieństwom się dopełniające.
Szkło będzie dodawać kamieniowi lekkości i subtelności, odciążać go, sprawiając, że nie będzie przytłaczać on wnętrza, natomiast kamień obdarzy je luksusowym sznytem. Szkło dobrze zestawiać z kamieniem polerowanym. 

​Wysmakowanym pomysłem będzie również połączenie szkła z białym kamieniem, co pozwoli stworzyć subtelną aranżację.


 

Polecamy:

MP
26.08.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95