Granit w kuchni
Granity bardzo chętnie wykorzystywane są w kuchniach. Wynika to z ich ogromnej wytrzymałości, ale także z faktu, że nie szkodzi im woda ani wilgoć. Ciemniejsze odmiany granitu można niezwykle ciekawie komponować się w kuchni, w zestawieniu z jasnymi meblami i jasną kolorystyka wnętrza. Powstaje interesujący kontrast dodający głębi takiemu pomieszczeniu.
W prezentowanej aranżacji blaty są wykonane z granitu o wyraźnym, ciemnym użyleniu. Tym samym materiałem wykończono ścianę między górną a dolną częścią zabudowy. Ciekawym zabiegiem jest dodanie do kuchni mebli w stylu klasycznym, z którym kamień zazwyczaj nam się kojarzy. Płyta granitowa została wykorzystana także na wyspie znajdującej się na środku kuchni. Zastosowanie nad wyspą mocnego oświetlenia podkreśla blask kamienia i sprawia, że pomieszczenie po zmroku nabiera równie ciepłych barw jak za dnia.
Elegancka, granitowa łazienka
Podobny zabieg, jak w przypadku kuchni, możemy zastosować również w naszych łazienkach. Licząc na klasyczne i ciepłe wnętrze można wykorzystać ciemny granit jako estetyczny dodatek do różnych elementów tego pomieszczenia.
Widzimy tutaj granit w roli blatu umywalkowego oraz górnej obudowy wanny. Granit został również wykorzystany jako okładzina ściany wewnątrz kabiny prysznicowej, co nie tylko elegancko wygląda, ale także jest praktyczne, gdyż granitowe płyty łatwo się czyści i są one odporne na wodę. Ponownie mamy tutaj zestawienie z białymi elementami wyposażenia łazienki, które także posiadają klasyczny styl tworząc tym samym miły dla oka kontrast.
Granit sprawdzi się również w aranżacjach nowoczesnych łazienek. W przypadku tych wnętrz często wykorzystywane są jego ciemne odmiany. Doskonałym tego przykładem jest poniższa aranżacja. Jak widać ciemny granit wykańcza niemal wszystkie powierzchnie. Zabudowana została nim wanna, a także pokryte ściany i podłoga. Przełamanie stylu stanowi jedynie jaśniejszy blat łazienkowy, wraz z szafkami o podobnej kolorystyce. Równoważą one ciemną, surową estetykę wnętrza i są jej cieplejszym akcentem.
Granitowa podłoga
Granit świetnie sprawdza się także do wyłożenia na podłodze, dzięki swojej wysokiej odporności na ścieranie. Możemy się tu zetknąć z powszechnym poglądem, że pomieszczenie z kamienną podłoga sprawia wrażenie zimnego. Poniższa aranżacja pokazuje, że wcale nie musi tak być.
Piękna podłoga, wykonana z ciemnego granitu, doskonale odbija światło tworząc efekt głębi i dając przyjemne wrażenie elegancji. Ważne jest tutaj zastosowanie takich dodatków jak wełniany dywanik czy meble obite skórą. To właśnie dzięki tym elementom, w kompozycji z nieco jaśniejszymi ścianami, możemy pozbyć się efektu chłodnego wnętrza.
Ciemny granit świetnie sprawdzi się również w roli obudowy kominka w naszym salonie. To nie tylko naturalne piękno, ale również bezpieczeństwo, gdyż kamień jest najlepszym materiałem do zabudowy kominka, w szczególności tego opalanego prawdziwym drewnem.
Granit możemy wykorzystać niemal w każdym miejscu. Dokonując odpowiednich kontrastów kolorystycznych i dbając o to, aby kamień nie przesycał nam nadmiernie wystroju, na pewno będziemy w stanie stworzyć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze mające bardzo luksusowy charakter.
Polecamy:
Dołącz do dyskusji