kamień portal
5 5 18

Granity indyjskie

Granity indyjskie

Granity wydobywane w Indiach charakteryzują się różnorodną kolorystyką, która zapewnia bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Obok kamieni o klasycznym zabarwieniu, występują m.in. złoto-pomarańczowe odmiany. Niezależnie od wyglądu, łączą je doskonałe parametry użytkowe.  

Granit Coffee Brown ma bardzo ciemną kolorystykę. Na jego powierzchni dominuje brąz z domieszką czerni i szarości. Ponadto ciemna barwa przełamywana jest jaśniejszymi plamkami w tonacji żółto-brązowej (warto pamiętać, że poszczególne slaby mogą różnić się nasyceniem kolorów i ich układem). Coffe Brown, jako kamień o ciemnej, klasycznej kolorystyce, ma wiele możliwości zastosowania. Bardzo dobrze wpisze się  m.in. w ciemne aranżacje kuchenne, które ponownie zyskują na popularności i są jednym z obecnych hitów wnętrzarskich. Z drugiej strony Coffee Brown może być zastosowany w jasnych wnętrzach, jako element przełamujący i urozmaicający jednolitą kolorystykę. Cena za metr kwadratowy granitu Coffee Brown: około 330 zł.


Fot. Surfaces Ceragres

Granit Steel Grey bardzo dobrze wpisze się w nowoczesne aranżacje. Jego ciemnoszara (niemal czarna) barwa, przełamana plamkami i użyleniem w jaśniejszej tonacji grafitu, będzie harmonijnym dopełnieniem m.in. minimalistycznych wnętrz.

Steel Grey może mieć różnorodne faktury: polerowaną, satynowaną lub cares.

  • Polerowanie nadaje kamieniowi gładką i lustrzaną powierzchnię, polecaną szczególne do eleganckich, klasycznych wnętrz.  Polerowaniu poddawane są tylko najtwardsze egzemplarze Steel Grey.
  • Satynowanie sprawia, że kamień uzyskuje łagodną chropowatość i interesującą, nieregularną strukturę. Satynowanie to technika łączona, w której najpierw kamień poddawany jest płomieniowaniu, a następnie szczotkowaniu – dzięki temu otrzymujemy większe nasycenie koloru.
  • Cares to bardzo oryginalny i unikatowy sposób wykończenia powierzchni, który pozwala nadać fakturze efekt trójwymiarowości. Cares również jest techniką łączoną – w pierwszej kolejności kamień jest szczotkowany, a następnie polerowany.

Granit Steel Gray w każdej z trzech wersji wykończenie powierzchni dostępny jest m.in. w ofercie Hurtowni Kamienia Magma z Łodzi.


Fot. Hurtowni Kamienia Magma

Granit Kashmir Gold to propozycja dla osób, które chcą rozświetlić wnętrze i dodać mu luksusowego charakteru. Kashmir Gold jest bowiem kamieniem o jaśniejszym zabarwieniu. W zależności od miejsca jego wydobycia, może mieć wyrazistą, złoto-pomarańczową kolorystykę lub bardziej stonowaną, beżowo-szarą. Elementem charakterystycznym granitu Kashmir Gold są ciemne plamki, które wyróżniają się na tle jaśniejszego tła.  


Fot. Granite&Marble Shop

Gdzie możemy zastosować granit? Ze względy na jego właściwości, czyli twardość, nienasiąkliwość oraz odporność na wpływ czynników atmosferycznych i na wysokie temperatury, kamień ten sprawdzi się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Możemy wykonać z niego blaty kuchenne, parapety, elewacje, schody i posadzki (wewnętrzne i zewnętrzne), okładziny ścienne. 

AO
1.07.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95