Fot. Granit Kashmir Gold
Kashmir Gold, Jaguar i Sahara Gold to jedne z gatunków granitu, które miewają złote zabarwienie. Miewają, ponieważ złoty kolor występuje w różnych proporcjach i nasyceniu. Dodatkowo należy pamiętać, że barwa naturalnego kamienia nigdy nie jest całkowicie jednolita. Przełamywana jest m.in. różnorodnym użyleniem kamienia i fragmentami o różnych odcieniach. To dzięki nim każdy blok kamienny zyskuje niepowtarzalny wygląd i może być wykorzystany do produkcji wyjątkowych elementów aranżacji domu i jego otoczenia.
- Granit Kashmir Gold wydobywany jest w Indiach. Jego akcenty kolorystyczne rozłożone są nierównomiernie: występują na nim smugi w różnym odcieniu żółci, pomarańczy i beżu, a także ciemne plamki. Niektóre slaby Kashmir Gold mają wyraziste, złote zabarwienie. Inne natomiast odznaczają się bardziej zgaszoną kolorystyką z domieszką szarośći.
- Granit Sahara także wydobywany jest w Indiach. Jego zabarwieni to mieszkanka kolorów sięgająca od beży do pomarańczy. Przenikają się one i występują w różnym nasileniu na powierzchni kamienia.
- Jaguar to granit o złoto-szarym zabarwieniu wydobywany w Brazylii. Niekiedy złote akcenty ustępują zieleni, tworząc fantazyjne połączenie zieleni oraz szarości. Dodatkowo na powierzchni kamienia występują ciemne plamki, które budzą skojarzenia z umaszczeniem jaguara i jego charakterystycznymi cętkami
Fot. Granit Sahara
Niektóre gatunki granitu, mimo tego, że wyglądają bardzo podobnie, posiadają różne nazwy. Często są to terminy handlowe, które nie odnoszą się do właściwości kamienia, jego struktury i zabarwienia. Ten sam gatunek granitu może posiadać więc dwie nazwy. Warto o tym pamiętać podczas wyboru materiału na swój blat, posadzkę czy okładzinę ścienną.
Polecamy:
Dołącz do dyskusji