kamień portal
5 5 29

Granity o złotym zabarwieniu

Granity o złotym zabarwieniu

Granit słynie ze swoich doskonałych właściwości fizyczno-mechanicznych. Bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu, ponieważ jest odporny na szkodliwe czynniki atmosferyczne, ma dużą twardość, niską nasiąkliwość, a dodatkowo daje się z łatwością polerować i obrabiać. Granit jest również wyjątkowo dekoracyjny, co pokazują jego odmiany o złotym zabarwieniu.

Fot. Granit Kashmir Gold

Kashmir Gold, Jaguar i Sahara Gold to jedne z gatunków granitu, które miewają złote zabarwienie. Miewają, ponieważ złoty kolor występuje w różnych proporcjach i nasyceniu. Dodatkowo należy pamiętać, że barwa naturalnego kamienia nigdy nie jest całkowicie jednolita. Przełamywana jest  m.in. różnorodnym użyleniem kamienia i fragmentami o różnych odcieniach. To dzięki nim każdy blok kamienny zyskuje niepowtarzalny wygląd i może być wykorzystany do produkcji wyjątkowych elementów aranżacji domu i jego otoczenia.

  • Granit Kashmir Gold wydobywany jest w Indiach. Jego akcenty kolorystyczne rozłożone są nierównomiernie: występują na nim smugi w różnym odcieniu żółci, pomarańczy i beżu, a także ciemne plamki. Niektóre slaby Kashmir Gold mają wyraziste, złote zabarwienie. Inne natomiast odznaczają się bardziej zgaszoną kolorystyką z domieszką szarośći. 
  • Granit Sahara także wydobywany jest w Indiach. Jego zabarwieni to mieszkanka kolorów sięgająca od beży do pomarańczy. Przenikają się one i występują w różnym nasileniu na powierzchni kamienia. 
  • Jaguar to granit o złoto-szarym zabarwieniu wydobywany w Brazylii. Niekiedy złote akcenty ustępują zieleni, tworząc fantazyjne połączenie zieleni oraz szarości. Dodatkowo na powierzchni kamienia występują ciemne plamki, które budzą skojarzenia z umaszczeniem jaguara i jego charakterystycznymi cętkami

Granity-o-złotym-zabarwieniu-2.jpg
Fot. Granit Sahara

Niektóre gatunki granitu,  mimo tego, że wyglądają bardzo podobnie, posiadają różne nazwy. Często są to terminy handlowe, które nie odnoszą się do właściwości kamienia, jego struktury i zabarwienia. Ten sam gatunek granitu może posiadać więc dwie nazwy. Warto o tym pamiętać podczas wyboru materiału na swój blat, posadzkę czy okładzinę ścienną. 

Polecamy:

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95