kamień portal
5 5 41

Kamień i szkło we wnętrzu – aranżacje

Kamień i szkło we wnętrzu – aranżacje

Szkło – w postaci luster, szyb czy ścinek działowych – gości w bardzo wielu wnętrzach. Jak prezentuje się ono w połączeniu ze schodami, posadzkami i innymi elementami wykonanymi z kamienia? 

Szkło i kamień – dwa modne, a zarazem wizualnie kontrastujące z sobą materiały budowlane i wykończeniowe. Szkło zazwyczaj kojarzy się z nowoczesnymi, niekiedy wręcz purystycznymi aranżacjami. W swojej niezmienione, transparentnej formie nadaje wnętrzu lekkości i optycznie je powiększa. Szkło ujednolica się z wnętrzem i niejako wtapia w nie. Zastosowane w formie ścianek działowych pozwala uniknąć wizualnych podziałów pomieszczenia. Kamień natomiast to tradycyjny materiał, który wyraźnie zaznacza się w każdej aranżacji. Dodaje wnętrzu elegancji i luksusowego wyrazu. Zbyt duża jego ilość we wnętrzu może je jednak zdominować i wizualnie obciążyć.

Ten kontrast kamienia i szkła możemy ciekawie wykorzystać, tworząc aranżacje, które będą zarazem nowoczesne i eleganckie. Szkło – czy to w formie luster, ścianek działowych czy okładzin ściennych, doda wnętrzu lekkości a przy tym pozwoli wyeksponować urok kamiennych elementów. Taki duet bardzo dobrze sprawdza się m.in. w łazienkach, w których szkło może występować nie tylko w postaci luster, ale również obudowy kabiny prysznicowej.

Jeżeli posadzka w kuchni lub salonie wykonana jest z kamienia, ciekawym rozwiązaniem są stoły ze szklanym blatem. Dzięki nim dekoracyjna podłoga będzie w pełni wyeksponowana i dobrze widoczna np.  w czasie spożywania posiłków.

Grę kamienia i szkła możemy podkreślić za pomocą oświetlenia. Rozjaśni ono wnętrze, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkiego metrażu. Ponadto szkło potęguje obecność światła we wnętrzu. 

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu.jpg

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_2.jpg

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_3.jpg

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_4.jpg

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_5.jpg  Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_6.jpg

Kamień_i_szkło_we_wnętrzu_7.jpg

AO 
09.08.2016

 

4 komentarze
Eryk
11 sierpnia 2016, 14:31
1/0

rozwazam wybór kamienia do swojego domu, ale zastanawiałem się jak \”ugryźć\” ten temat, aby nie było za bardzo nudno i tradycyjnie. Połączenie kamiennej ściany z przezroczystą balustradą schodów jest super

Dejmien
10 sierpnia 2016, 14:56
2/0

zgadazam się że kamień jest mocno tradcyjny, a szkło nowoczesne i fajnie się uzupełniają

Basia
10 sierpnia 2016, 14:51
1/0

Mi podobają się te przeszklone balustrady, ale brakuje mi na nich miejsca, którego można by się przytrzymać w razie upadku (może jest ale nie widzę )

róża
10 sierpnia 2016, 14:50
1/0

Szklana ściana pokazująca kamień – cudo!

Dołącz do dyskusji