kamień portal
5 5 39

Kamień na elewacji – nowe realizacje!

Kamień jest jednym z najbardziej luksusowych materiałów stosowanych na elewacjach domów. Nie dziwi zatem, że chętnie sięgają po niego wykonawcy nowych, prestiżowych budynków mieszkalnych. 


Fot. Housemarket.pl 
 

Apartamentowiec z elewacją z piaskowca – Warszawa

W Warszawie ruszyła budowa apartamentowca Art Déco, którego frontowa elewacja zostanie wykończona piaskowcem oraz drewnem. Wybór tych dwóch, naturalnych materiałów ma zapewnić reprezentacyjny wygląd wejścia do budynku.

Apartamentowiec Art Déco powstaje na warszawskiej Woli. Jego projekt, zgodnie z nazwą, nawiązuje do wyglądu kamienic w stylu art déco. Jednym z atutów inwestycji będzie zielony taras zlokalizowany na dachu z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy.


Fot. Housemarket.pl 

W Art Déco powstaną 67 apartamenty o powierzchni od 30 do 125 m² – każdy z własnym balkonem, loggią, tarasem lub ogródkiem. Projekt obejmie również starannie odtworzony budynek fabryczny z lat 20., mieszczący cztery retroapartamenty typu loft.

Frontową elewację budynku przyozdobi mozaika z piaskowca oraz drewniany moduł.

Naturalne i wykorzystywane od dawna w budownictwie surowce, czyli kamień i drewno, podkreślą stylizowano bryłę budynku, inspirowaną gmachami z okresu art déco (styl ten był rozpowszechniony w okresie międzywojennym, znalazł on swoje odzwierciedlenie m.in. w architekturze). Charakter stylu art déco przedwojennej Warszawy zachowany będzie także w pozostałych częściach wspólnych: klatkach schodowych, korytarzach i holach.

Rezydencja z fasadą z trawertynu – Szczecin 


Fot. FBA
 

Kolejną inwestycją, w której zostanie wykorzystany kamień, jest szczecińska „Rezydencja Pogodno”. To kompleks trzech trzypiętrowych budynków o prostej, eleganckiej formie. Stonowany styl „Rezydencji Pogodno” podkreśli naturalny kamień. Projektanci postawili na trawertyn, którego jasna barwa pasuje do estetyki budynku. Ponadto kamienna elewacja doda inwestycji luksusowego charakteru. Stolarka okienna i drzwiowa zostanie utrzymana w kolorystyce elewacji, podobnie jak klatki schodowe budynku.

„Rezydencja Pogodno” obejmie 73 jednopoziomowe mieszkania od dwu- do pięciopokojowych o powierzchni 36-155 m².
  
opr. AO
13.07.2016

Polecamy

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95