kamień portal
5 5 26

Kamień na EuroCucina 2016

Kamień na EuroCucina 2016

W kwietniu odbyło się najważniejsze wydarzenie branży kuchennej w Europie, czyli targi EuroCucina, które są częścią targów wnętrzarskich Salone Del Mobile. Swoje kolekcje zaprezentowało na nich wielu renomowanych producentów mebli kuchennych, którzy w realizacjach sięgnęli m.in. po jeden z najbardziej luksusowych materiałów, czyli kamień. 

Fot. Binova

Targi EuroCucina kreują oraz wskazują trendy w branży kuchennej. Stanowią zarazem inspirację dla szerokiego grona projektantów i producentów mebli kuchennych oraz są zapowiedzią tego, co w najbliższych sezonach zagości w wielu aranżacjach kuchennych. Zdecydowana obecność kamienia w targowych ekspozycjach pokazuje, że ten ponadczasowy materiał nie przestaje być modny. 

Kamień_na_EuroCucina_2016.jpg
Fot. Arclinea
 

Ciemniejszy kamień w ciemniejszej kuchni
 

Podczas targów EuroCucina można było zauważyć  coraz większą popularność kuchni w ciemniejsze kolorystyce. Dominujące przez długi czas biele i beże ustąpiły miejsca brązom, szarościom i innym głębokim barwom. W związku z tym również gatunki kamienia, które pojawiły się w targowych ekspozycjach, często miały ciemny odcień. Nie zabrakło jednak także niezmiennie popularnych i uniwersalnych jasnych marmurów. 

Kamień_na_EuroCucina_2016_2.jpg
Fot. Arclinea

Kamień_na_EuroCucina_2016_3.jpg
Fot. Arclinea

Kamień_na_EuroCucina_2016_4.jpg
Fot. Rossana

Kamień_na_EuroCucina_2016_5.jpg
Fot. Rossana

Cienkie blaty z kamienia

Targi EuroCucina pokazały również stopniowe odejście od grubych blatów i frontów na rzecz cienkich, minimalistycznych form. Dotyczy to m.in. elementów mebli wykonywanych z kamienia, chociaż w tym przypadku cienkie blaty pojawiały się na równi z grubszymi konstrukcjami. Ponadto blaty często licowały z frontami, przez co zabudowa zyskiwała lekki i nowoczesny wygląd, a zarazem tworzyła efektowną, zwartą bryłę.

Kamień_na_EuroCucina_2016_6.jpg
Fot. Rossana

Kamień_na_EuroCucina_2016_7.jpg
Fot. Rossana

Kamienne zlewozmywaki

Na targach promowane były także kamienne zlewozmywaki wykonane z tego samego gatunku, co blat. Jest to rozwiązania luksusowe, które pozwala zachować jednolity i estetyczny wygląd mebli. Taka propozycja pojawiła się m.in. w kuchniach marek Valdesign i FENDI.
W kuchni Valdesign można było zobaczyć również inny, popularny motyw, czyli płynne „przejście” kamiennego blatu na ścianę nad nim (efekt osiągnięto, dzięki wykonaniu blatu oraz okładziny z tego samego gatunku kamienia). Taki koncept zaprezntowała również włoska marka Rossana. 

Niezwykle ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem były również zlewozmywaki o ruchomym dnie, które można unieść i zrównać z wysokością blatu. Wówczas dno zlewozmywaka staje się przedłużeniem blatu, a on sam zyskuje równą powierzchnię bez otworów.

Kamień_na_EuroCucina_2016_8.jpg
Fot. Rossana

Kamień_na_EuroCucina_2016_9.jpg
Fot. Binova

Kamień_na_EuroCucina_2016_10.jpg
Fot. Valdesign

Kamień_na_EuroCucina_2016_11.jpg
Fot. Valdesign

Wyspa z kamienia

Firma Strasser podczas tegorocznych targów EuroCucina zaprezentowała oryginalną wyspę kuchenną, której całą obudowę oraz zlewozmywak wykonano z kamienia. To przykład doskonałego rzemiosła i umiejętności pracy z tym naturalnym materiałem. 
Kamień_na_EuroCucina_2016_12.jpg
Wyróżnikiem wyspy jest monolityczny, surowy wygląd uzyskany dzięki prostej bryle i jednolitemu, kamiennemu wykończeniu. Blat i fronty mają zaledwie 10 mm grubości, przez co projekt firmy Strasser wpisuje się w trend cienkich blatów licowanych z krawędzią frontów. Walory estetyczne wyspy podkreśla oświetleni LED umieszczone w jej cokole. 

Kamień_na_EuroCucina_2016_13.jpg
Fot. Strasser

Wersja prezentowana na targach powstała z zielonego granitu, jednak w ofercie firmy znajdują się wyspy wykonane z innych gatunków kamienia pochodzących z całego świata (wydobywanych w Indiach, Ameryce Południowej i na Dalekim Wschodzie). Szuflady wykonywane są natomiast z litego drewna.  
Wyspa stanowi samodzielny element kolekcji, dlatego może być umieszczana w różnych aranżacjach i łączona z różnymi meblami. 

AO
10.05.2016

Polecamy:
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95