kamień portal
5 5 48

Kamień na Targach Meble Polska – podsumowanie!

Kamień na Targach Meble Polska – podsumowanie!

Dobiegły końca Targi Meble Polska 2017, największa i najbardziej renomowana impreza branży meblarskiej w Polsce. Na targach najliczniejszą grupę stanowili producenci i dystrybutorzy mebli pokojowych i kuchennych, jednak wśród wystawców znaleźli się również przedstawiciele sektora kamieniarskiego. Ich oferta była prezentowana w ramach arena DESIGN – wydarzenia towarzyszącego targom Meble Polska. 

Gospodarzem Meble Polska tradycyjnie były Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jak informuje organizator „tegoroczna edycja targów, których ekspozycja była największa od kilkunastu lat, okazała się rekordowa także pod względem liczby zwiedzających. Targi odwiedziło ponad 20.000 osób”. Przedstawiciele naszej redakcji gościli na stoiskach kilku firm specjalizujących się w produkcji wyrobów z kamienia naturalnego. Mogliśmy zobaczyć na nich próbki różnych gatunków tego materiału oraz gotowe produkty. 
 
Naszą uwagę przykuła ekspozycja firmy GRANEX, na której zaprezentowano m.in. stół do ping-ponga, stojak na rowery, ławę, stół piknikowy i siedzisko wykonane z jednego bloku granitu. To bardzo ciekawy koncept, który pozwala kompleksowo wykorzystać kamień, minimalizując straty materiału – z jednego bloku granitu powstaje bowiem stół do ping-ponga, dwa stojaki na rowery, dwie ławy, dwa stoły piknikowe i dwa siedziska. Wszystkie elementy są monolityczne, produkowane bez klejenia i kotew. Ich dodatkowe atuty, wynikające z właściwości granitu, to odporność na warunki atmosferyczne oraz wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne (w tym różne akty wandalizmu, na które są narażone obiekty użyteczności publicznej).

Kamień_na_targach_Meble_Polska_2.jpg
Fot. GRANEX

Producent daje możliwość kupna całego zestawu lub jego pojedynczych elementów. Firma GRANEX zaprezentowała również inne kamienne meble, w tym bazaltową ławę na drewnianych nogach (w ofercie firmy jest również wariant wsparty na ocynkowanej ramie), bazaltowe stoliki kawowe o zgeometryzowanych kształtach, granitowe donice i stoliki 3w1 z wapienia, którye dają różne możliwości zastosowania (mogę być również siedziskiem czy półką).

Kamień_na_targach_Meble_Polska_4.jpg
Fot. Kamieńportal.pl (ekspozycja: GRANEX)
 
Na stoiku firmy Granit-Mar również mogliśmy zobaczyć meble na bazie kamienia, m.in. stoliki z kamiennymi blatami o modnej, zgeometryzowanej formie (meble projektu pracowni NEW LAB, której ekspozycja była częścią stoiska Granit-Mar). Szczególnie efektownie wyglądał stolik zwieńczony blatem z marmuru Rain Forest Green o wyczuwalnej, niejednolitej strukturze.

Kamień_na_targach_Meble_Polska_3.jpg
Fot. Granit-Mar i NEW LAB

Portfolio Granit-Mar obejmuje ponadto blaty kuchenne, kominki, elewacje, parapety, posadzki i produkty do łazienek. Firma oferuje również produkty wykonane z materiału Laminam, czyli płyt ze spieków kwarcowych. Spieki mogą imitować wygląd różnych gatunków kamienia, m.in. marmuru. Są więc funkcjonalną alternatywą dla osób, które chciałyby mieć w swojej kuchni marmurowy blat, ale obawiają się jego wymagającej pielęgnacji i możliwych przebarwień. Laminam wiernie imituje ten kamień, a przy tym jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i powstawanie trwałych plam.

W Poznaniu swoją ofertę zaprezentował równię KLINK INTERNATIONAL – jeden z największych importerów i dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce. Na ekspozycji pokazano wybrane produkty z bogatej ofert firmy. Obejmuje one granity, kwarcyty, wapienie, łupki, piaskowce, marmury i trawertyny w różnych formach: kostek, mozaiki, płytek, umywalek, tapet, parapetów, a także slabów i bloków kamiennych.
 
20.03.2017

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95