kamień portal
5 5 46

Kamień w luksusowych wnętrzach – aranżacje

Kamień w luksusowych wnętrzach – aranżacje

Kamień jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w aranżacji luksusowych wnętrz. Podkreśla ich wytworny charakter i nadaje im cechę typową dla ekskluzywnych projektów, czyli niepowtarzalność. Trudno bowiem znaleźć dwa identyczne bloki kamienne – każdy różni się barwą, wyglądem użylenia i jego rozłożeniem. Kamień, jako materiał tworzony przez naturę, jest wyjątkowy. Zobaczmy, jak prezentuje się w luksusowych aranżacjach wnętrz.  

Kuchnia

Blaty kuchenne, ściany i zlewozmywak – wszystkie te elementy w kamiennej wersji znalazły się w kuchni aktorki Gwyneth Paltrow. Projektanci wnętrza zastosowali dwa formaty kamienia – niewielkie płytki i większe bloki, na których pięknie wyeksponowane jest użylenie marmuru. Nad blatem dobrze sprawdzają się kamienie o polerowanej powierzchni – jej oczyszczenie z zabrudzeń powstających np. podczas gotowania, jest bowiem mało kłopotliwe.

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_.jpg

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_2.jpg

Jasny kamień współgra kolorystycznie z białymi, klasycznymi meblami. Kuchnia zachowuje elegancki i stonowany wygląd – luksus często wyraża się bowiem w oszczędnym doborze elementów, ich form i kolorów. 

Salon

Salon to najbardziej reprezentacyjna część domu, w luksusowych projektach często łączona z holem oraz kuchnią. Kamień w salonie może pojawić się w formie posadzki, obudowy kominka a nawet mebli!

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_3.jpg

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_4.jpgLuksusowe wnętrza niekiedy wyróżniają się również odważnymi zestawieniami i niebanalnymi rozwiązaniami. Można jednak zauważyć staranność w ich doborze, która pozwala stworzyć spójną aranżację. Przykładem tego jest oryginalny, przestronny salon, którego elementy – na pozór niepasujące – doskonale się z sobą komponują. Posadzkę w salonie wykonano z polerowanego kamienia. Jego ciemna, głęboka barwa dodaje wnętrzu elegancji i stanowi zarazem ciepłe tło dla pozostałych elementów aranżacji. Wyróżnikiem wnętrza jest kominek z paleniskiem umieszczonym bezpośrednio na posadzce – budzi on skojarzenia z prawdziwym ogniskiem.

Łazienka

Kamień często obecny jest w luksusowych łazienkach. Wykonywane są z niego okładziny ścienne, podłogowe, armatura, obudowy wanien i umywalek a także blaty. Prym w takich aranżacjach wiodą marmur i granit. Pierwszy zachwyca swoim użyleniem i jasną barwą niektórych odmian (np. Calacatta, Carrara czy Bianco Neve), jednak źle znosi warunki panujące w łazience. Jest nasiąkliwy i podatny na powstawanie przebarwień spowodowanych np. przez kolorowe kosmetyki. Również środki chemiczne, a nawet pasta do zębów wylana na ten kamień, mogą uszkodzić jego powierzchnię. Z tego względu marmur zastosowany w łazience wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji, obejmującej przede wszystkim regularną impregnację. Granit jest bardziej twardy, wytrzymały na uszkodzenia i mniej nasiąkliwy, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywany w łazienkach. Ponadto w wielu krajach (m.in. we Włoszech) uważany jest za materiał bardziej ekskluzywny materiał niż marmur.

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_5.jpg

W luksusowych łazienkach często obecne są wanny na podwyższeniu, obudowane stopniami. Podkreślają one ekskluzywny charakter aranżacji oraz stanowią jej wyjątkową ozdobę. Podobnie, jak umywalki i wanny wykonane z kamienia. Są to produkty kosztowne, ale bardzo szykowne. Powstają one m.in. z granitu, bazaltu, kamienia rzecznego i marmuru. 

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_6.jpg
Fot. Darsin 

Kamień_w_luksusowych_wnętrzach_aranżacje_7.jpg

AO
14.04.2016

Polecamy:
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95