kamień portal
5 5 44

Kamień w rustykalnych wnętrzach – galeria

Kamień w rustykalnych wnętrzach – galeria

Kamień jest jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych w rustykalnych wnętrzach. Często występuje w towarzystwie innych naturalnych materiałów, takich jak drewno, len, bawełna czy glina. Przeważnie pełni on rolę materiału wykończeniowego, jednak stanowi również bazę dla innych elementów, np. blatów czy umywalek. Zobaczcie sami różne zastosowania kamienia w rustykalnych wnętrzach. 

Kamień w rustykalnej kuchni

Elementem charakterystycznym rustykalnej kuchni jest kamienna podłoga. W połączeniu z drewnianymi belkami na suficie tworzy ona naturalne tło dla mebli kuchennych – zazwyczaj wykonanych z drewna i utrzymanych w pastelowych barwach. Najważniejszymi z nich są wieloosobowy stół i masywny kredens, które podkreślają charakter rustykalnej kuchni. W odważnej wersji można zdecydować się na wykonanie poszczególnych ich elementów (np. blatu) z kamienia. Ciekawym rozwiązaniem jest również łączenie stylów i umieszczenia w rustykalnym wnętrzu nowoczesnych mebli kuchennych. Zobaczcie sami różne warianty rustykalnej kuchni.


Zobacz:

Kamień w rustykalnej łazience

Zastosowanie kamienia w rustykalnej łazience jest bardzo szerokie. Mogą być nim wykończona podłoga lub ściana, a także sprawdzi się on jako materiał  na blat, wannę, umywalkę czy brodzik prysznicowy. Kamienne elementy wyposażenia łazienki są kosztowne, jednak zapewniają wysoką wartość użytkową i niepowtarzalne walory estetyczne.

Kamień w rustykalnym salonie

W salonie urządzonym w rustykalnym stylu kamień może gościć na ścianie w postaci okładziny z kamienia łupanego o nieregularnych brzegach. Innym pomysłem jest wykończenie nim filarów i kolumn, np. układając poszczególne kamienie w kształt muru dzikiego, cyklopowego, mozaikowego lub warstwowego. Najbardziej jednak naturalnym otoczeniem dla kamienia w rustykalnym salonie jest kominek. Interesująco i oryginalnie prezentują się także aranżacje, w których wnętrze w danym stylu uzupełniane jest współczesnymi meblami.  


 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95