kamień portal
5 5 35

Kamień w skandynawskiej łazience

Kamień w skandynawskiej łazience

Skandynawskie wnętrza bazują na naturalnych materiałach, z których najważniejszym jest drewno. W przypadku łazienki możemy zastosować również kamień, który doda jej elegancji, a zarazem będzie harmonijnie komponował się z jej stylem. 

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Styl skandynawski zdecydowanie wkroczył do naszych wnętrz, stając się jednym z najmodniejszych trendów aranżacyjnych. W polskich domach zazwyczaj przyjmuje bardziej nowoczesną i przytulną formę niż w oryginalnych, skandynawskich wnętrzach, jednak inspiracja nimi jest wyraźna. 

Skandynawskie wnętrza urządzone są z dużym umiarem i prostotą. Dominuje w nich biel dopełniana przez czarne, szare i granatowe element. Niekiedy aranżację ożywiają pojedyncze, kolorowe dodatki.  Styl skandynawski bazuje na naturalnych materiałach, takich jak drewno i kamień. Ponadto stawia się w nim na naturalne tkaniny: bawełnę, len czy wełnę

Skandynawska_łazienka_z_kamieniem_2.jpg
 

Łazienka w stylu skandynawskim

Wnętrza w skandynawskim stylu są jasne i naturalne. Charakterystyczna dla niego biel świetnie sprawdza się w łazienkach, które zazwyczaj są najmniejszymi pomieszczeniami w domu. Nieodzownym elementem skandynawskich łazienek jest również drewno, któremu często towarzyszy kamień. Wpisuje się on w naturalny charakter skandynawskich aranżacji, a przy tym dodaje im elegancji i ponadczasowego charakteru.

Niektóre gatunki kamienia – m.in. granit – bardzo dobrze radzą sobie w łaziankach, które z uwagi na wysoką wilgotność wymagają solidnych materiałów. Niezależnie od rodzaju kamienia, powinniśmy jednak pamiętać o jego właściwej pielęgnacji i impregnacji. W ten sposób zabezpieczymy go przed przebarwieniami i matowieniem spowodowanymi kontaktem z mydłem, wodą i środkami chemicznymi.

Skandynawska_łazienka_z_kamieniem_3.jpg
 

Kamień w skandynawskiej łazience 

Kamień w skandynawskiej łazience może przybrać różne formy. Bardzo dobrze sprawdza się jako okładzina ścienna, blat czy posadzka. Pamiętajmy jednak, że zamoczona kamienna podłoga – szczególnie polerowana – staje się śliska. Warto wybrać zatem płyty jak największe i z odpowiednio preparowaną powierzchnią: łupaną, groszkowaną lub dłutowaną, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia. Pod prysznicem zrezygnujemy również z posadzki z marmuru i innych wapieni, które łatwo ulegają przebarwieniom.
Jasny marmur, który doskonale wpisuje się w styl skandynawskich łazienek, możemy natomiast zastosować jako okładziny ścienne w miejscach mniej narażonych na kontakt z wilgocią, kosmetykami i środkami chemicznymi.

Skandynawska_łazienka_z_kamieniem.jpg

10.01.2016

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95