kamień portal
5 5 52

Kamień we wnętrzach 2018. Poznaj najnowsze trendy!

Kamień we wnętrzach 2018. Poznaj najnowsze trendy!

Koniec roku to czas podsumowań, ale również moment, kiedy poznajemy trendy wnętrzarskie na następne 12 miesięcy. Co będzie modne w 2018 roku? Czy wśród propozycji projektantów i architektów wnętrz pojawi się kamień?

Kolory 2018 roku: kamień w towarzystwie intensywnych odcieni

W mijającym roku prym w aranżacjach wiodła natura: kolory ziemi, ekologiczne materiały oraz bujna roślinność. Ten trend będzie nadal obecny, jednak obok stonowanych odcieni pojawią się energetyczne kolory. Projektanci proponują nam wprowadzenie do wnętrz żywych barw, jak np. czerwień i pomarańcz. Stonowaną bazą dla tak wyrazistych odcieni są kamienie oraz konglomeraty w delikatnych kolorach. W przypadku tych pierwszych sprawdzą się białe i szare odmiany marmur (np. Bianco Carrara czy Bianco Calacat). Natomiast spośród konglomeratów możemy wybierać jednobarwne kolekcje np. biały konglomerat Crystal Absolute White od Technistone, bądź imitujące subtelne kamienie.

Kamień we wnętrzach w 2018 roku

Jeżeli cenimy odważne aranżacje, kamień możemy zestawić z kolorem roku 2018 Instytutu Pantone: Ultra Violet. Intensywny, głęboki fiolet wymaga odpowiedniej oprawy. Z uwagi na jego wyrazistość, warto łączyć go z kamieniami i konglomeratami w delikatnych, naturalnych odcieniach. Wybierajmy biele, szarości, beże i czernie (w tych kolorach dostępne są granity, marmury, piaskowce oraz trawertyny).

Trendy 2018: z naturą za pan brat, czyli sięgamy po kamień i drewno

Jak wspominaliśmy, w 2018 roku nadal modne będą aranżacje inspirowane naturą. Jak najłatwiej je stworzyć? Oczywiście bazując na naturalnych materiałach: drewnie i kamieniu. Do tego subtelne kolory przełamane wyrazistymi akcentami oraz… rezygnacja z widocznych urządzeń! Dlaczego? Otóż jednym z trendów 2018 roku będzie „tech-free” – styl promujący przestrzeń wolną od technologii. Nie ma w niej miejsca dla telewizorów, komputerów, sprzętów grających i innych nowoczesnych sprzętów rozpraszających naszą uwagę i utrudniających wyciszenie. „Tech-free” to wyraźne nawiązanie do stylu życia zgodnego z naturą i aranżowania w tym duchu wnętrz.

Ponadto, obok nasyconych kolorów oraz stylu „tech-free”, w nadchodzącym roku modne będą motywy florystyczne i wzory geometryczne: trójkąty, heksagony i prostokąty. To również kontumacja trendu, który mogliśmy obserwować w 2017 roku. Wzory te pojawią się na ścianach, tkaninach oraz w formie dekoracji.

Rok 2018 w aranżacjach zapowiada się wyjątkowo interesująco. Czy przewidywane trendy rzeczywiście zagoszczą we wnętrzach? O tym będziemy mogli przekonać się już niebawem.

18.12.2017