kamień portal
5 5 33

Kamienna biżuteria dla wnętrza

Kamienna biżuteria dla wnętrza

Kamień inspirowany biżuterią – taki niecodzienny projekt stworzyła hiszpańska firma Cosentino, jeden z potentatów branży kamieniarskiej w Europie. Na bazie kamienia oraz innych naturalnych materiałów powstała kolekcja Prexury by Cosentino. Pokazuje ona, jak niezwykle różnorodne, barwne i dekoracyjne mogą być wyroby z kamienia. 

W kolekcji Prexury by Cosentino wykorzystano kamienie półszlachetne, skamieniałe drewno i inne naturalne materiały. Na ich bazie stworzono płyty o dekoracyjnym, niepowtarzalnym wyglądzie, które stanowią wyrazistą ozdobę każdego wnętrza. W kolekcji wykorzystano kamienie półszlachetne tradycyjnie wykorzystywane w produkcji biżuterii: kwarc, ametyst, agat i jaspis. Dodatkowym atutem materiału jest obecność w nim niezwykłych skamieniałości. Kombinacja tych elementów pozwala stworzyć elegancki materiał do aranżacji wnętrz, który jednocześnie odznacza się dużą twardością (7. stopień w skali Mosha).

Kamienne-biżuteria-dla-wnętrza-4.jpg

Kamienie półszlachetne wykorzystywane w kolekcji Prexury pochodzą z niemal każdego zakątka świata, w tym Afryki, Ameryki i Australii. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość materiału, każdy element posiada certyfikat ASP, potwierdzający autentyczność kamieni półszlachetnych.

Kamienna-biżuteria-we-wnętrzu.jpg


Ze względu na swoją twardość materiał z kolekcji Prexury może być stosowany w łazienkach, kuchniach, salonach, sypialniach, gdzie będzie ozdobnym i trwałym elementem aranżacji. Dodatkowo znajdzie zastosowanie, jako okładziny ścienne i podłogowe. Dekory stworzone przez firmę Cosentino są jednak na tyle wyraziste, że warto wprowadzać je do wnętrza z umiarem. Ze względu na swój wygląd najlepiej prezentować się będą w towarzystwie stonowanych elementów i uzupełnienie neutralnej aranżacji, np.:

  • jako blat lub okładzina ścienna w kuchniach wyposażonych w jasne, nowoczesne meble o prostej linii;
  • jako okładzina na jednej ze ścian w pomieszczeniu oszczędnym w inne dekoracje i wyraziste kolory;
  • w przestrzeniach komercyjnych, np. jako wykończenie lady lub baru.

Efektownym dopełnieniem materiałów z kolekcji Prexury będzie oświetlenie, które wyeksponuje ich dekoracyjny charakter.

Kamienna-biżuteria-dla-wnętrza-2.jpg

Polecamy:

Źródło zdjęć: COSENTINO, www.cosentino.com

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95