kamień portal
5 5 29

Kamienne akcesoria do kuchni

Kamienne akcesoria do kuchni

Jeżeli cenisz oryginalne, a zarazem trwałe rozwiązania oraz chcesz dodać swoje kuchni luksusowego charakteru, wprowadź do niej dodatki z kamienia. Tace, deski, moździerze i inne akcesoria wyróżnią wnętrze, zachwycą gości oraz podniosą komfort użytkowania kuchni. 

Fot. Country Living Magazine

Współczesne kuchnie są wizytówką domu. Muszą być zatem zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne – szczególnie, kiedy mówimy o kuchniach otwartych. Decydujący wpływ na ich wygląd mają meble oraz materiały wykończeniowe: kolor ścian i rodzaj podłóg. Jednak ważnym dopełnieniem każdej aranżacji są dodatki, które potrafią nadać jej interesujący styl. Te wykonane z kamienia z całą pewnością obdarzą wnętrze elegancją i luksusowym charakterem.
 
Wyobraź sobie taką sytuację: odwiedzają cię niezapowiedziani goście a w lodówce masz jedynie kilka, prostych produktów. Trudno wyczarować z nich potrawę cieszącą oczy i podniebienie. Jednak każde, nawet najprostsze danie, wiele zyskuje, jeżeli zostanie ciekawie podane. Ciekawie, czyli np. na tacy z kamienia łupkowego. Surowa elegancja kamienia sprawi, że każda przystawka będzie wyglądać, jak serwowana w najlepszej restauracji. 

Kamienne_akcesoria_do_kuchni_5.jpg
Fot. Pakamera.pl
 
Teraz cofnijmy się do momentu przygotowywania potrawy. Podczas gotowania często kroimy i siekamy składniki. Zazwyczaj wykorzystujemy do tego drewniane lub plastikowe deski. Mają one jednak swoje wady. Łatwo ulegają zarysowaniom a w powstałych szczelinach – które są trudne do umycia – mogą rozwijać się zarazki. Alternatywą są deski wykonane z granitu, czyli jednego z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia kamieni. Na granitowej powierzchni możemy kroić bez obaw o jej zniszczenie. Jednocześnie taka deska może służyć również jako efektowna taca do serwowania dań czy podkładka pod gorące garnki. Wszechstronność i trwałość to nie jedyne atuty tego produktu: szeroka oferta granitów pozwala wybrać deskę, która będzie pasować do wyglądu kuchni. Producenci proponują deski wykonane z różnych gatunków granitu, o różnej kolorystyce i kształcie. Niezależnie na jaki wariant się zdecydujesz, masz pewność, że będzie ona trwałym i bardzo dekoracyjnym elementem kuchni. Dodatkowym atutem niektórych desek są silikonowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu się ich podczas krojenia oraz zabezpieczają powierzchnię blatu.

Kamienne_akcesoria_do_kuchni_2.jpg
Fot. Kamieniarstwo.org
 
Kamienna deska może szybciej niż drewno czy plastik stępić noże, ale i na to producenci kuchennych akcesoriów znaleźli rozwiązanie: ostrzałki w formie kamieni wodnych. Przed użyciem ostrzałek należy namoczyć i do dzieła!  
 

Polecamy:

 
Innym – znacznie bardziej popularnym kamiennym przyrządem – jest moździerz. To tradycyjne naczynie do rozdrabniania przypraw zazwyczaj jest wykonane z granitu, który, jak już wspominaliśmy, jest bardzo twardy, a zatem świetnie sprawdza się w tej roli. Taki moździerz to kolejne kamienne naczynie, które oprócz swoje praktycznej roli, będzie zdobić kuchnię.
 
Kamienne_akcesoria_do_kuchni_3.jpg
Fot. Garneczki.pl 

Na koniec mamy coś dla miłośników włoskiej kuchni – kamień do pieczenia pizzy. Zapewnia on optymalne warunki do wypieków i idealnie chrupkie ciasto. Korzystanie z kamienia jest bardzo proste – najpierw nagrzewamy go w piekarniku do wysokiej temperatury i na tak przygotowanej powierzchni kładziemy ciasto (oczywiście z pomocą odpowiedniej łopatki). Dzięki temu unikamy częstego problemu domowych pizz, czyli nadal surowego ciasta i już przypieczonych dodatków. Dodatkowym atutem kamienia do pieczenie pizzy jest szybkie czyszczenie – składniki nie przywierają i są łatwe do usunięcia.  

Kamienne_akcesoria_do_kuchni_3.jpg
Fot. Kamieniarstwo.org

19.05.2017

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95