kamień portal
5 5 36

Klimatyczne wnętrza w stylu chalet

Klimatyczne wnętrza w stylu chalet

Styl chalet to luksusowa, a przy tym bardzo przytulna wersja aranżacji rustykalnych. Nazywany jest również stylem alpejskim, ponieważ wywodzi się z gór i właśnie w górskich wnętrzach jest najczęściej spotykany. Jednak wykorzystując charakterystyczne dla niego elementy, m.in. kamień, można stworzyć jego przytulną wersję w niemal każdym domu. 

Od domów alpejskich pasterzy do luksusowych rezydencji 

Pierwotnie mianem chalet określano domy alpejskich pasterzy, którzy mieszali w nich w sezonie letnim podczas wypasu owiec. Były to skromnie urządzone chaty, które z czasem zaczęto przemieniać w schroniska oraz wypoczynkowe domki zimowe i letnie. Wówczas styl chalet ewoluował w stronę luksusowej wersji wiejskich chat, nabierając swojego obecnego znaczenia.

Styl chalet to propozycja dla osób ceniących przytulne, klimatyczne wnętrza obdarzone szczyptą elegancji. Domy urządzone zgodnie z jego zasadami przypominają bowiem rustykalne aranżacje, jednak jest w nich więcej szyku i klasy – elementów, które sprawiają, że styl chalet często jest utożsamiany z luksusową wersją aranżacji rustykalnych.

Klimatyczne_wnętrza_w_górskim_stylu_chalet.jpg

Kamień we wnętrzach chalet

Świece, drewno, kamień, rustykalne meble oraz miękkie, grube materiały – to elementy, które tworzą wnętrze w stylu chalet. Dzięki nim aranżacja nabiera niezwykle przytulnego, ciepłego charakteru. Kamień na ścianie jest jednym z kluczowych elementów stylu chalet. Zazwyczaj nie jest on kładziony w formie równych płyt lub płytek (co jest charakterystyczne dla wnętrz nowoczesnych). Na ścianie pojawiają się natomiast bloki o nieregularnych kształtach, najczęściej układane w formie muru cyklopwego, dzikiego czy warstwowego, które nadają wnętrzu tradycyjnego, rustykalnego charakteru.  

Klimatyczne_wnętrza_w_górskim_stylu_chalet_2.jpg

Na ścianach, posadzkach czy suficie występuje również drewno. Popularnym elementem w stylu chalet są m.in. drewniane belki pod sufitem. Stoły, krzesła czy rama łóżka również wykonywane są z tego naturalnego materiału. Ponadto wnętrza chalet najczęściej utrzymane są w naturalnej, stonowanej kolorystyce. Dominują w nich brązy, które bardzo dobrze komponują się z kamiennymi i drewnianymi elementami. Obok czekoladowych odcieni pojawiają się również beże i szarości.

Doskonałym dopełnieniem wnętrza w stylu chalet jest również kominek. To on współtworzy jego przytulny klimat i kreuje w nim ciepłą, domową atmosferę. Kominek, podobnie jak reszta ściany, może zostać obudowany kamieniem.

Przytulne i klimatyczne dodatki

We wnętrzu w stylu chalet powinniśmy czuć się przytulnie i komfortowo. W prawdziwych, alpejskich wersjach gości on w domach służących letniemu czy zimowemu wypoczynkowi, dlatego kładzie się w nich nacisk na stworzenie atmosfery sprzyjającej relaksowi. Służą temu m.in. dodatki: miękkie koce, poduszki, futra, świece i latarenki. To one współtworzą niezwykle przytulny, komfortowy charakter wnętrza. 

Klimatyczne_wnętrza_w_górskim_stylu_chalet_3.jpg

Klimatyczne_wnętrza_w_górskim_stylu_chalet_4.jpg  Klimatyczne_wnętrza_w_górskim_stylu_chalet_5.jpg

AO
26.04.2016

Polecamy:

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95