kamień portal
5 5 52

Kominek w otwartej kuchni – inspirujące aranżacje

Kominek w otwartej kuchni – inspirujące aranżacje

Kominek w kuchni otwartej na salon lub jadalnie doda uroku każdemu z tych wnętrz. W domach o odpowiedniej wentylacji można wybrać modele opalane drewnem, w blokach sprawdzą się natomiast nowoczesne biokominki. Zobaczcie różnorodne aranżacje kuchni z kominkami, które zaskakują swoją pomysłowością i różnorodnością!  

Kominek czy biokominek

Montaż kominka opalanego drewnem wymaga obecności przewodu kominowego we wnętrzu. Takie kominki instaluje się w wielu nowo budowanych domach, w których często obecne są także kuchnie otwarte na salon. Tradycyjny kominek może wówczas stanowić dodatkowe źródło ciepła (lub zastąpić piec centralnego ogrzewania), a przy tym być niezwykle dekoracyjnym elementem zarówno kuchni, jak i salonu.

Kominek-w-kuchni-inspirujące-aranżacje.jpg

We wnętrzach pozbawionych przewodu kominowego (np. w mieszkaniach w blokach) sprawdzą się natomiast biokominki. Z racji tego, że nie wymagają podłączenia do systemu kominowego, mogą być zamontowane w dowolnym miejscu kuchni. Jedynym warunkiem, jakie musi spełnić pomieszczenie, jest sprawna wentylacja grawitacyjna. Jest to naturalna wymiana powietrza zachodząca za pomocą szczelin w budynkach, np. przy krawędziach okien. Przy obecnym, energooszczędnym budownictwie (minimalizującym starty ciepła za pomocą bardzo szczelnych okien czy termoizolacji) należy zadbać o dodatkowe otwory wentylacyjne, np. nawienniki okienne i kratki wentylacyjne.     

kominek-w-kuchni-inspirujące-aranżacje-2.jpg                   
Dodatkową zaletą biokominków jest możliwość nadania im różnorodnych kształtów – dzięki temu łatwo jest je dostosować do wyglądu kuchni i salonu, a także metrażu pomieszczenia.

Modele kominków

W otwartej kuchni warto zamontować kominek, który będzie ozdobą nie tylko jej samej, ale także salonu czy jadalni. W tej roli najlepiej sprawdzą się:

  • kominki narożne,
  • kominki dwustronne,
  • kominki trzyszybowe.

Można także zamontować otwarty biokominek, który np. rozgraniczy strefę kuchenną od jadalnianej czy wypoczynkowej.

Kominek-w-kuchni-inspirujące-aranżacje-5.jpg

Kominek dostosowany do stylu kuchni

W kuchniach urządzonych w stylu rustykalnym doskonale prezentować będą się kominki wyłożone kamieniem polnym, który podkreśli ich naturalny urok. We wnętrzach klasycznych sprawdzą się natomiast kominki w stylu angielskim, które charakteryzują się motywami dekoracyjnymi, w tym frezowanymi belkami. Będą one efektownym elementem wystroju kuchni połączonej z jadalnią.

Kominek-w-kuchni-inspirujące-aranżacje-3.jpg

Innym, równie efektownym pomysłem, jest zamontowanie biokominka w obrębie wyspy kuchennej. Wyspa rozdziela dwie strefy wnętrza i jest centralnym elementem aranżacji. Połączona z paleniskiem zyska dodatkowe walory estetyczne.

Zobaczcie kuchnie z kominkami, które Was zainspirują! 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95