Konglomerat nad blatem
Sposób wykończenia ściany nad blatem kuchennym wpływa zarówno na wygląd, jak i codzienną wygodę użytkowania kuchni. Im łatwiejszy w czyszczeniu materiał, tym mniej wysiłku kosztuje nas utrzymanie porządku w kuchni. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, wybieranym szczególnie chętnie do nowoczesnych kuchni, jest konglomerat kwarcytowy (Technistone). Dzięki różnorodności wzorów i kolorów daje nam szerokie możliwości aranżacyjne oraz stanowi interesującą alternatywę dla innych materiałów, m.in. dla kamienia: granitu i marmuru. Na przykład płyty z kolekcji Gobi Black są inspirowane wyglądem granitu Star Galaxy, a Noble Carrara, Noble Pietra Grey i Noble Silver Note wiernie imitują różne odmiany marmuru.
Konglomerat – jakie są jego zalety?
Dodatkowo możemy wybierać spośród różnych wariantów wykończenia powierzchni. Również dostępność płyt w różnych rozmiarach (minimalna grubość okładzin to 12 mm, a maksymalna szerokość – 3 metry) pozwala precyzyjnie dopasować do je wnętrza i naszych założeń aranżacyjnych. Przy tym konglomerat kwarcytowy ma bardzo dobre właściwości użytkowe, między innymi jest:
- odporny na zarysowania
- odporny na wysokie temperatury
- odporny na działanie kwasów (np. octu i kwasu cytrynowego)
Ponadto konglomerat kwarcytowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, więc gorąca para, tłuszcze i inne zabrudzenia powstające podczas przygotowywania posiłków nie pozostawią na nim trwałych śladów. Dodatkowo konglomerat kwarcytowy posiada certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością. Dzięki temu sprawdza się nie tylko na ścianie, ale również w formie blatu roboczego. Ten sam materiał zastosowany na obu powierzchnia to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy uzyskać nowoczesny i spójny charakter aranżacji. Za sprawą bezspoinowego łączenia płyt konglomeratowych wyeliminujemy również szczeliny między blatem a ścianą, a wilgoć, kurz oraz okruchy jedzenia nie dostaną się pomiędzy obie powierzchnie.
4.09.2017
Dołącz do dyskusji