kamień portal
5 5 53

Konglomerat nad blatem kuchennym. Poznaj jego zalety!

Konglomerat nad blatem kuchennym. Poznaj jego zalety!

Ściana nad blatem kuchennym łatwo ulega zabrudzeniom. Ponadto narażona jest na uszkodzenia spowodowane przez działanie pary wodnej.  Jakim materiałem ją wykończyć, aby plamy powstające podczas gotowania nie pozostawiły na niej trwałych śladów? 

Konglomerat nad blatem

Sposób wykończenia ściany nad blatem kuchennym wpływa zarówno na wygląd, jak i codzienną wygodę użytkowania kuchni. Im łatwiejszy w czyszczeniu materiał, tym mniej wysiłku kosztuje nas utrzymanie porządku w kuchni. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, wybieranym szczególnie chętnie do nowoczesnych kuchni, jest konglomerat kwarcytowy (Technistone). Dzięki różnorodności wzorów i kolorów daje nam szerokie możliwości aranżacyjne oraz stanowi interesującą alternatywę dla innych materiałów, m.in. dla kamienia: granitu i marmuru. Na przykład płyty z kolekcji Gobi Black są inspirowane wyglądem granitu Star Galaxy, a Noble Carrara, Noble Pietra Grey i Noble Silver Note wiernie imitują różne odmiany marmuru.

Konglomerat nad blatem kuchennym.jpg

Konglomerat – jakie są jego zalety?

Dodatkowo możemy wybierać spośród różnych wariantów wykończenia powierzchni. Również dostępność płyt w różnych rozmiarach (minimalna grubość okładzin to 12 mm, a maksymalna szerokość – 3 metry) pozwala precyzyjnie dopasować do je wnętrza i naszych założeń aranżacyjnych. Przy tym konglomerat kwarcytowy ma bardzo dobre właściwości użytkowe, między innymi jest:

  • odporny na zarysowania
  • odporny na wysokie temperatury
  • odporny na działanie kwasów (np. octu i kwasu cytrynowego)

Ponadto konglomerat kwarcytowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, więc gorąca para, tłuszcze i inne zabrudzenia powstające podczas przygotowywania posiłków nie pozostawią na nim trwałych śladów. Dodatkowo konglomerat kwarcytowy posiada certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością. Dzięki temu sprawdza się nie tylko na ścianie, ale również w formie blatu roboczego. Ten sam materiał zastosowany na obu powierzchnia to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy uzyskać nowoczesny i spójny charakter aranżacji. Za sprawą bezspoinowego łączenia płyt konglomeratowych wyeliminujemy również szczeliny między blatem a ścianą, a wilgoć, kurz oraz okruchy jedzenia nie dostaną się pomiędzy obie powierzchnie.

Konglomerat nad blatem kuchennym w ciemnym kolorze.jpg

4.09.2017

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95