kamień portal
5 5 65

Konkurs Trawertyn Design – projekty z raciszyńskim trawertynem

1 czerwca rozpoczął się konkurs Trawertyn Design, który jest skierowany do architektów, projektantów wnętrz, studentów kierunków artystycznych i technicznych oraz osób zajmujących się obróbką kamienia. Celem wydarzenia jest promocja trawertynu wydobywanego w Raciszynie i wskazywanie nowych możliwości jego wykorzystania. 

Konkurs_Trawertyn_Design.jpg

Zadanie konkursowe polega na  zaprojektowaniu (lub wykonaniu)  elewacji budynku, wnętrza lub opracowania nowego sposobu obróbki trawertynu z Raciszyna. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia 2017 roku. Lauretów konkursu poznamy 23.01.2017 roku, a wręczenie nagród nastąpi w lutym podczas targów BUDMA .

Konkurs Trawertyn Design organizowany jest w dwóch kategoriach: Kreatywne wykorzystanie oraz Innowacyjne przetworzenie. Każdy z uczestników może zgłosić pracę w jednej lub w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich obejmuje elementy wnętrza (np. kominki, stoły, podłogi) lub elewacji z wykorzystaniem trawertynu w postaci pierwotnej lub przetworzonej. Druga polega na opracowaniu nowego sposobu obróbki trawertynu, który pozwoli na zmianę faktury kamienia, zwiększenie jego trwałości itp. Pracę można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo. Pula nagród w konkursie wynosi 35 000 zł. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają po 10 000 zł, zdobywcy drugiego miejsca: po 5 000 zł, a trzeciego: po 2 500 zł.  

Organizatorem konkursu jest WKG Sp. z o.o. sp.k. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu znajdują się na stronie: www.trawertyndesign.pl.

opr. AO
2.09.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95