kamień portal
5 5 29

Kuchenne akcesoria z kamienia

Kamień może gościć w kuchni nie tylko w postaci posadzki czy blatu roboczego. Unikalne właściwości granitu zainspirowały producentów akcesoriów kuchennych do stworzenia z niego desek do krojenia, podstawek pod gorące naczynia i innych, drobnych przedmiotów użytkowych. 

Kuchenne-akcesoria-z-kamienia.jpg
Fot. Podstawki.pl 

Deska do krojenia wykonana z granitu to tańsza alternatywa dla kamiennego blatu. Posiada wszystkie zalety granitu, a jednocześnie jest mniej kosztowna ze względu na swoją niewielką powierzchnię. Jest odporna na zarysowania, dzięki czemu jest bardziej higieniczna niż deski wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Ostre sztućce nie tworzą bowiem na niej rys i innych mikro uszkodzeń, w których mogłyby rozwijać się bakterię. Dodatkowo dobrze zaimpregnowany granit nie pochłania zapachów oraz nie wnikają w niego substancje spożywcze. Jest również odporny na wysokie temperatury – wytrzymuje nawet 1200ºC. Dzięki temu granitowa deska do krojenia może służyć również jako podstawka pod gorące naczynia.

Wadą desek z granitu jest fakt, że prowadzą one do szybszego tępienia noży. Wyjątkiem są ostrza ceramiczne, które dobrze znoszą kontakt z kamieniem. Na desce nie należy również używać tłuczka z metalową końcówka, ponieważ może on doprowadzić do pojawienia się odprysków i drobnych ukruszeń. Deski, ze względu na swój luksusowy wygląd, mogą również służyć jako eleganckie podstawki pod przystawki. Będą one stanowiły dodatkową ozdobę stołu.

Kuchenne-akcesoria-z-kamienia-2.jpg
Fot. Podstawki.pl 

Granit znajduje również zastosowanie w kuchni jako deska do pieczenia. Zawdzięcza to swojej odporności na wysokie temperatury oraz zdolności do akumulacji ciepła. Należy przy tym pamiętać, aby nie wkładać zimnego kamienia do nagrzanego piekarnika – gwałtowna zmiana temperatury może bowiem doprowadzić do jego pęknięcia.  

Cena kamiennych desek wynosi od 99 zł do 210 zł.

Inne kamienne akcesoria, jakie możecie wykorzystać w swoim domu to podstawki pod głośniki i stojaki na chusteczki. Wszystkie te przedmioty znajdziecie na stronie: www.podstawki.pl
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95