kamień portal
5 5 51

Lampy z kamienia – światło w eleganckiej oprawie

Akcesoria wykonane z kamienia pozwalają wprowadzić do wnętrza urok tego naturalnego materiału, nie wymagając jednocześnie dużych nakładów finansowych. Kamienne kinkiety i lampy nadają wnętrzu eleganckiego charakteru i są wyrazistym dopełnieniem aranżacji – bowiem to dodatki stanowią „kropkę nad i” każdego wnętrza. Przyjrzyjmy się kilku wybrany modelom lamp na bazie kamienia naturalnego. 

Lampy-z-kamienia-5.jpg

Onyks jest jednym z najbardziej dekoracyjnych kamieni. Wiele jego odmian przepuszcza światło, dzięki czemu lampy z niego wykonane są wyrazistą ozdobą wnętrza. Dodatkową ich zaletą jest niepowtarzalność – ze względu na różnorodne rozłożenie akcentów kolorystycznych i użylenie poszczególnych bloków onysku trudno znaleźć dwie identyczne lampy. Ponadto różnorodna tonacja smug zapewnia im niejednorodny wygląd. Lampy wykonane z onyksu mogę mieć kształt kuli, ostrosłupa czy prostopadłościanu.  

Lampy-z-kamienia.jpg  Lampy-z-kamienia-2.jpg
Fot. KOMA Oświetlenie                                                                  Fot. Lokaah

Miłośnikom minimalistycznych projektów dedykowane są lampy wykonane z kamienia rzecznego. Najczęściej wykorzystywane są one do oświetlenia ogrodu i pozostałego otoczenia domu. Ciekawą propozycją przygotowała również firma Lux4home, która połączyła surowość kamienia z eleganckimi wzornictwem lamp. Zaprojektowała ona lampy stojące z kamieniami w podstawie. Skały o nieregularnej formie są kluczowym elementem projektu, który przesądza o jego wyglądzie. 

Lampy-z-kamienia-4.jpg
Fot. Lux4home

Bardzo elegancką propozycją do wnętrz są lampy udekorowane kamieniami półszlachetnymi. Takie rozwiązanie oferuje firma Ramko, w której ofercie znajdują się lampy wiszące, stojące i kinkiety wyłożone tym materiałem. 

Lampy-z-kamienia-4.jpg
Fot. Ramko

Polecamy: 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95