kamień portal
5 5 32

Marmur i złoto – duet na czasie

Marmur i złoto – duet na czasie

Dodatki w kolorze złota i miedzi to „must have" obecnego sezonu. W bardziej odważnych aranżacjach taką paletę barw można zastosować również w przypadku mebli, ściany nad blatem kuchennym, a nawet zlewozmywaka. Odcienia złota i stopów miedzi pięknie komponują się z jasnym marmurem – to połączenie pozwala uzyskać zarazem elegancki i lekki efekt wizualny.

Najbardziej popularnymi odmianami jasnego marmuru są Bianco Carrara i luksusowy Bianco Calacatta. Wizualna różnica między nimi polega przede wszystkim na wyglądzie użylenia. Bianco Carrara ma delikatniejsze żyłki o pierzastym kształcie. W przypadku marmuru Calacatta jest ono bardziej wyraziste i skoncentrowane. Oba gatunki bazują jednak na połączeniu bieli i szarości. Ich kolorystyka harmonijnie współgra z niezwykle modnymi odcieniami miedzi oraz złota.

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie.jpg

Biel jest świeża, uniwersalna i dobrze komponuje się z różnymi aranżacjami. Dodatkowo optycznie powiększa wnętrze, dzięki czemu można nią łatwo „modelować” jego wygląd. Natomiast złote i miedziane dodatki ciekawie przełamują spokojny charakter bieli, dodając jej wyrazistości oraz elegancji.

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_8.jpgPołączenie białego marmuru i złotych bądź miedzianych elementów sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Ten duet jest niesamowicie wszechstronny i wdzięczny w aranżacji, co także przekłada się na jego popularność. Ostateczny charakter wystroju zależy od stylu mebli i dodatków.

Kuchnia 

Kuchenna aranżacja white&gold zazwyczaj opiera się na połączeniu marmurowego blatu, ewentualnie okładziny ściennej, ze złotą armaturą. To jednak nie jedyny wariant, jaki proponują projektanci. Złote i miedziane akcenty mogą zostać wykorzystane również w oświetleniu, wykończeniu ściany nad blatem kuchennym, okuciach mebli, stelażach krzeseł a nawet frontach mebli! Tym, co doda kuchni wyjątkowego charakteru, będzie również zlewozmywak w kolorze złota.  

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_6.jpg

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_5.jpg

Salon

Salon to wizytówka domu. Eleganckie połączenie jasnego marmuru i złota podkreśla jego reprezentacyjny charakter. W przypadku salonu możliwości zestawień typu white&gold również są ogromne. Możemy zdecydować się na stoliki z marmurowym blatem i złotym bądź miedzianym stelażem, złote ramy obrazów, okucia mebli, lampy i wiele innych – możliwości są niemal nieograniczone.

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_4.jpg

Łazienka 

Połączenie jasnego kamienia i złota (lub miedzi) często wykorzystywane jest w aranżacjach łazienek. Marmurowe umywalki, posadzki lub okładziny ścienne uzupełniania są dodatkami w miedzianych i złotych barwach. Najczęściej w roli wyrazistej ozdoby występują armatura, ramy luster oraz stelaże mebli.

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_3.jpg

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie_2.jpg

Marmur_i_złoto_duet_na_czasie.jpg

Polecamy:

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95