kamień portal
5 5 59

Marmur w nowoczesnych kuchniach. Modny, elegancki, stylowy.

Marmur w nowoczesnych kuchniach. Modny, elegancki, stylowy.

Fot. Realizacja i zdjęcie: www.achilovers.com

Marmur to kamień, po który chętnie sięgają projektanci nowoczesnych kuchni. Zaprzecza teorii, że ten naturalny materiał nie sprawdza się we współczesnych aranżacjach. Wręcz przeciwnie: białe, jasnoszare i ciemne odmiany marmuru doskonale prezentują się nawet w oszczędnych, minimalistyczny wnętrzach.

Marmur wprowadza do nowoczesnego wnętrza naturalną elegancję. Zarazem harmonizuje z surowymi i bardzo wyważonymi aranżacjami. Delikatne użylenie i stonowana kolorystyka wybranych gatunków wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne. Wybierając marmur do kuchni możemy być zarazem pewni, że za kilka sezonów nie wyjdzie on z mody. Jest to bowiem materiał ponadczasowy.

Marmur, drewno i industrialne akcenty

Marmur_w_nowoczesnych_kuchniach_8.jpg
Marmur_w_nowoczesnych_kuchniach_8.jpg
Fot. Osmose

W prezentowanej aranżacji szary marmur zestawiono w modernistyczną zabudową w beżowoszarym odcieniu. Fronty wyposażono w dyskretne uchwyty, które harmonizują z nowoczesną formą mebli. Marmurem wykończono ścianę nad blatem kuchennym. Jest to bardo eleganckie i efektowne rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać, że plamy powstające podczas gotowania mogą pozostawić trwały ślad na marmurze. Projektanci zniwelowali ten efekt wybierając jego ciemniejszą odmianę.

Marmur zestawiono z drewnem, podkreślając tym samym naturalny i  elegancki charakter aranżacji. Kuchnia posiada również industrialne akcenty. Betonowe płyty na suficie, hokery, oświetlenie i metalowe nogi wyspy wprowadzają do aranżacji przemysłowy klimat.

Marmur w połysku i elegancki fornir

W kuchni najlepiej sprawdzają się kamienie o polerowanym wykończeniu. Dzięki gładkiej powierzchni są one łatwiejsze w czyszczeniu. W prezentowanej realizacji polerowany marmur wykorzystano w formie blatu i okładziny ściennej. Płyty nad blatem ułożono zgodnie z techniką lustrzanego odbicia, co daje interesujący efekt symetrii. Projektanci wprowadzili oświetlenie podszafkowe, które rozjaśnia powierzchnie blatu. Oprócz swojej praktycznej roli, jest ono dekoracyjnym elementem kuchni. Marmur koresponduje z ciemnym fornirem, którym wykończono fronty wyspy i dolnej zabudowy.

W projekcie zastosowano wysuwany okap wysuwany, który po zakończonym gotowaniu chowa się do wnętrza szafki i nie ogranicza wygody korzystania z blatu.

13.12.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95