kamień portal
5 5 69

Materac do spania a zdrowy kręgosłup. Jak wybrać odpowiedni model?

Materac do spania a zdrowy kręgosłup. Jak wybrać odpowiedni model?

Mówi się, że „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Oczywiście w porzekadle tym jest wiele prostej i uniwersalnej prawdy, którą można przytoczyć w wielu sytuacjach i okolicznościach. Jednak my doskonale wiemy, że podstawą zdrowego i wygodnego snu jest zupełnie coś innego – mianowicie, odpowiednio dobrany materac. Jak wybrać właściwy materac, który będzie sprzyjał dobremu samopoczuciu i zdrowiu? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jakie są materace pod kątem twardości?

 

Podstawowym aspektem, decydującym o tym, czy dany materac będzie dla Ciebie odpowiedni, jest jego twardość. Ten parametr jest określany symbolem H – od angielskiego słowa hardness, czyli, rzecz jasna, „twardość”. Na ogół stosuje się określenia od H1 do H4, gdzie jedynka oznacza materac najbardziej miękki, a czwórka – najbardziej twardy. Warto jednak mieć świadomość tego, że niektórzy wychodzą poza tę skalę, dodając jeszcze materac bardzo twardy, H5.

Skala twardości materacy jest następująca:

  • H1 – są to materace miękkie, przeznaczone dla dzieci i osób o wadze do 60 kg;
  • H2 – tym symbolem określa się materace średnio-miękkie, które są odpowiednie dla osób o wadze od 50 do 80 kg;
  • H3 – to średnio-twarde materace do spania dla osób o wadze od 80 do 100 kg;
  • H4 – jest to symbol materacy twardych, które są odpowiednie dla osób o wadze powyżej 100 kg.

Biorąc pod uwagę powyższą skalę, można stwierdzić, że dla większości osób dorosłych odpowiedni jest materac o twardości H2 lub H3.

 

Odpowiednie materace do spania – jakie aspekty są ważne?

 

Oczywiście twardość materaca to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę podczas kupna. Inne aspekty, które mogą decydować o tym, czy materace do łóżka są odpowiednie, to między innymi:

  • materiał i zastosowana technologia: obecnie dostępne są różne rodzaje materacy, w tym piankowe, sprężynowe, lateksowe i hybrydowe. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Piankowe materace, na przykład, mogą dostosowywać się do kształtu ciała, podczas gdy sprężynowe oferują lepszą cyrkulację powietrza. Wybór zależy często od indywidualnych preferencji i potrzeb,
  • rozmiar: materace są dostępne w różnych rozmiarach, takich jak pojedyncze czy podwójne. Wybierz odpowiedni rozmiar, który zapewni wystarczająco dużo miejsca do spania i będzie dostosowany do Twojego pokoju,
  • aspekt higieniczny i antyalergiczność: alergikom poleca się materace do spania z materiałami hipoalergicznymi, które zapobiegają gromadzeniu się alergenów, takich jak roztocza kurzu. Materace z pokrowcami łatwymi do zdejmowania i prania również mogą być korzystne dla utrzymania higieny.

Materace do łóżka w sklepie Łóżkolandia

 

Współcześnie materace do łóżka można kupić w wielu sklepach. Warto jednak korzystać z ofert marek, które specjalizują się w produkcji łóżek i produktów wykonanych z materiałów naturalnych i całkowicie bezpiecznych dla zdrowia. Możemy tu polecić sklep internetowy https://lozkolandia.pl.

Z ofertą materacy tego uznanego i renomowanego sklepu można zapoznać się w tym miejscu: https://lozkolandia.pl/materace-do-spania.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95