kamień portal
5 5 35

Meble z kamienia – do ogrodu i domu

Meble z kamienia to propozycja zarówno do ogrodu, jak i do wnętrza. Są bardzo trwałe i dodają otoczeniu szlachetnego wyglądu. Do wyboru mamy meble w całości wykonane z kamienia lub łączące ten materiał z innymi, np. drewnem i metalem. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są również meble wykończone kamiennym fornirem. 

Meble-z-kamienia-4.jpg

Ogrodowe meble z kamienia

Ogród jest miejscem, w którym najczęściej wykorzystywane są meble z kamienia. Kamienne stoliki i ławki prezentują się bardzo elegancko, a część z nich jest niezwykle odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie przedmioty wykonane z twardego i wytrzymałego granitu będą służyły nam przez długi czas.  Jest on mrozo- i wodoodporny, dzięki czemu to idealny materiał na meble ogrodowe.

Do ogrodu wybierajmy meble z kamienia o polerowanej, gładkiej powierzchni, w którą nie będzie wnikał brud.

Meble-z-kamienia.jpg
Fot. Stolik Vesta, Stone Forest

Ciekawą propozycją kamiennych mebli ogrodowych jest granitowy stolik Vesta firmy Stone Forest, który pełni jednocześnie rolę zewnętrznego kominka. Wzbogacony o palenisko, stanowi naturalne źródło ciepła podczas przesiadywania w ogrodzie. Projektanci zastosowali w nimi dwa sposoby wykończenia kamienia. Blat wykonany z szarego lub błękitnego granitu ma polerowaną powierzchnię, która kontrastuje z surowymi krawędziami.  Masywne nogi wykonano natomiast ze stali nierdzewnej.

Meble z kamienia w aranżacji wnętrz

Meble z kamienia możemy wykorzystać również we wnętrzu, pamiętając o ich dostosowaniu do wyglądu całego pomieszczenia. Materiał ten jest bardzo wyrazisty, a przez to wymagający aranżacyjnie. Kamienne meble skupiają uwagę, zatem muszą zostać właściwie dobrane. Bezpiecznym otoczeniem dla nich są stonowane, minimalistyczne wnętrza z niewielką liczbą innych elementów.

Meble-z-kamienia-3.jpg

Z kamiennych bloków najczęściej wykonywane są stoliki i blaty stołów. Materiał ten łączony jest niekiedy ze szkłem, metalem lub drewnem, które dodają przedmiotom lekkości. Kamienne meble zyskały jednak jeszcze jedną odsłonę za sprawą forniru. Fornir z naturalnego kamienie jest lekki i łatwy  w montażu. Jego grubość to zaledwie 1-3 mm, czemu zawdzięcza swoją niewielką wagę.

Meble-z-kamienia-1.jpg

Fornir nakleja się na powierzchnie płyt wiórowych lub płyt MDF, gdzie stanowi oryginalną okleinę mebli. Pozwala on uzyskać kamienne wykończenie i wygląd przedmiotów tam, gdzie tradycyjne płyty kamienne są zbyt ciężkie, np. na frontach szafek.  

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95