kamień portal
5 5 65

Najpopularniejsze odmiany marmuru – projekty z ich wykorzystaniem

Najpopularniejsze odmiany marmuru – projekty z ich wykorzystaniem

Marmur znajduje swoje zastosowanie zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i tych urządzonych w nowoczesnym stylu. Projektanci coraz chętniej wykorzystują go w swoich realizacjach – ma on bowiem wiele odmian, które można dopasować do różnych zamysłów aranżacyjnych. Przyjrzyjmy się trzem, najbardziej popularnym rodzajom marmuru: Bianco Carrara, Botticino i Rain Forest. 

Marmur Bianco Carrara

Znakiem rozpoznawczym marmuru Bianco Carrara jest szare użylenie, które odcina się od jego białej powierzchni. Użylenie jest wynikiem działanie kilku minerałów: magnezu, tlenku żelaza, krzemionki. Marmur ten wydobywany jest we włoskim mieście Carrara.


W marmurze Bianco chętnie rzeźbili dawni artyści. Najsłynniejszym dziełem, które powstało na jego bazie jest „Dawid” Michała Anioła.  Obecnie wykorzystywany jest przede wszystkim we wnętrzach, jako okładziny ścienne, posadzki i blaty. Bianco Carrara można nabyć w formie płytek, całych płyt i mozaik.

Zobacz:

Marmur Botticino

Botticione to kamień o subtelnym wyglądzie, charakteryzujący się delikatnym wzorem i barwą. Ma bezową powierzchnię z cienkim użyleniem w jaśniejszym odcieniu. Niekiedy przybierają ono kolor ciemnobeżowy lub szary. Poszczególne bloki marmuru różnią się od siebie barwą podstawy i użylenia, co jest charakterystyczne dla naturalnego kamienia. Ponadto Botticono niekiedy posiada ubytki w materiale, które podczas obróbki kamieniarskiej są uzupełniane żywicą.


Botticino ma szerokie zastosowanie w wystroju wnętrz. Wykorzystywany jest jako okładzina ścienna i podłogowa, budulec parapetów i blatów. Często znajduje swoje zastosowanie także w aranżacji łazienek. Podobnie, jak Bianco Carrara, marmur Botticino wydobywany jest we Włoszech.

Marmur Rain Forest

Marmur Rain Forest występuje w trzech odmianach: Gold, Green i Brown. Nazwy odpowiadają kolorystyce każdej z nich. Rain Forest posiada wyraziste użylenie, które jest jego wyróżnikiem i elementem dekoracyjnym.


Rein Forest jest twardszy niż inne rodzaje marmuru, co podnosi jego walory użytkowe. Może być m.in. wykorzystywany do produkcji blatów kuchennych – w odróżnieniu od innych marmurów rzadko ulega odbarwieniom, a jeśli się ono pojawią są mało widoczne. 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95