kamień portal
5 5 49

Naturalne połączenie: fotel ze skóry i marmuru

Fotel „Opper” to niezwykły projekt bazujący zarówno na kontrastach, jak i podobieństwach. Połączono w nim dwa naturalne materiały: kamień i skórę, które mimo swojego naturalnego pochodzenia, zdecydowanie różnią się od siebie. Ponadto fotel „Opper” wyróżnia się pomysłową budową i funkcjonalnością. 

Naturalne_połączenie_fotel_ze_skóry_i_marmuru.jpg

Francuski projektant i architekt wnętrz Grégoire de Lafforest stworzył intrygujący fotel „Opper”, który oparty jest na połączeniu elementów kontrastowych. Chłodny i twardy marmur Carrar zestawiono z miękką skórą o szarym lub czarnym wybarwieniu. Skórzana część z charakterystycznymi przeszyciami została zainspirowana budową siedzisk motocykli z lat 70. Carrara to natomiast jeden z najbardziej rozpoznawalnych i klasycznych gatunków marmuru, w którym rzeźbił m.in. Michał Anioł. Obecność tego kamienia podkreśla ekskluzywny charakter projektu de Lafforesta. Taka przemyślana gra elementów kontrastowych pozwoliła stworzyć mebel wyjątkowy, który przyciąga wzrok swoją niepowtarzalną budową oraz fakturą.  

Naturalne_połączenie_fotel_ze_skóry_i_marmuru_2.jpg  Naturalne_połączenie_fotel_ze_skóry_i_marmuru_3.jpg

Fotel, za sprawą marmurowej podstawy, staje się meblem wielofunkcyjnym. Góra postumentu może służyć jako niewielki stolik o dekoracyjnym charakterze. Natomiast jego tylna, niezabudowana część sprawdzi się w roli podręcznego schowka na koc lub poduszki.

Polecamy:

 

Fotel „Opper” został zaprojektowany dla Galerii Gosserez w Paryżu, jako jeden z przykładów designu łączącego funkcjonalność, komfort i piękno. Jest on jednak meblem niemal nieosiągalnym. Powstało zaledwie 13 jego egzemplarzy, w tym jeden prototyp.

Naturalne_połączenie_fotel_ze_skóry_i_marmuru_4.jpg
 

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95