kamień portal
5 5 71

Nowość na rynku – rewolucyjne okładziny i forniry kamienne SilkStone

Naturalny kamień jest imponujący i chętnie wykorzystywany do urządzania domowych przestrzeni. Jest jednak materiałem bardzo drogim, a do tego niezwykle masywnym i ciężkim, przez co utrudnia lub zupełnie uniemożliwia zastosowanie go w niektórych sytuacjach. Od teraz trudności te przestają być przeszkodą – kamienny fornir SilkStone to doskonały zamiennik.

silkstone

Technologia pozwalająca na jego wytwarzanie opracowana została w Indiach. Jej głównym założeniem jest warstwowa struktura łupków kamiennych. Kamienny fornir to w rzeczywistości arkusz, który tworzy cienka warstwa skały naturalnej zespolona ze szklanym włóknem, a wszystko to wzmocnione warstwą żywicy. W efekcie powstaje kamienna okładziny o łącznej grubości do 3 milimetrów (z czego warstwa kamienna stanowi ok. 2 milimetry). Standardowy arkusz, przy powierzchni 120 na 60 centymetrów waży około 1 kilograma.

silkstone

Jeśli chodzi o zalety kamienny fornir przede wszystkim nie sprawia trudności przy obróbce, jest bowiem elastyczny, a do tego lekki, dzięki czemu możliwości jego zastosowania są niemalże nieograniczone. SilkStone sprawdzi się zarówno w przypadku aranżacji wnętrz, jak i dekorowania mebli. Można nim okleić prawie wszystko począwszy od ścian, przez meble, w tym blaty, na parapetach kończąc. Nadaje się także do oklejenia płaszczyzn nietypowych – takich jak kolumny czy łuki (wliczać w to należy także elementy wyposażenia łazienki takie jak kabina prysznicowa czy półokrągła wanna).

silkstone

Łatwość montażu potwierdza fakt, iż kamiennym fornirem SilkStone da się bezpośrednio pokryć stare płytki ceramiczne. Dzięki temu remont czy odświeżenie naszych przestrzeni jest dziecinnie proste, a przy tym niezwykle efektowne.

Uniwersalność okładziny kamiennej warunkowana jest również przez różnorodną kolorystykę – w zależności od rodzaju łupka, z której tworzony jest fornir, możemy wybierać nawet spośród kilkunastu odcieni, wszystkie zaś odporne na działanie promieni słonecznych.

silkstone
 
Jeśli pragniemy w naszym domu posiadać powierzchnie zdobione kamieniem, zdecydujmy się na kamienny fornir. Okładzina tego typu jest doskonałym ekwiwalentem naturalnego kamienia – tańszym, lżejszym i sprawiającym mniej trudności przy montażu. 

Źródło: materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95