kamień portal
5 5 21

Nowy kamień na rynku

Bishop Black – to nazwa nowego kamienia, który został zaprezentowany przez szwedzką firmę Emmaboda Granit AB. Bishop jest czarnym granitem o unikalnej strukturze. Prace i badania nad nowym materiałem trwały ponad pięć lat. 

Nowy_kamień_na_rynku.jpg

Granit Bishop Black jest wydobywany na obszarze nowego kamieniołomu w północno-wschodniej Skandynawii (o tej samej nazwie) należącego do firmy Emmaboda. Bishop Black wyróżnia się swoją strukturą. Jego gęstość wynosi 2 967 kg/m3, przez co należy on do skał bardzo ciężkich. Porowatość granitu sięga natomiast 0,12%,  poślizg w stanie suchym: 49, natomiast w stanie mokrym: 32.

Kamieniołom Bishop Black nie osiągnął jeszcze pełnych zdolności produkcyjnych. Zanim to nastąpi, konieczne jest odpowiednie przygotowanie wyrobiska. Drugi aspekt to nabycie maszyn niezbędnych do wydobycia tego rodzaju granitu. Po spełnieniu tych warunków, granit Bishop Black zostanie wprowadzony do oferty Emmaboda.

Firmy Emmaboda została założona w 1907 roku. Przez  ponad 100 lat swojej działalności stała się jednym z największych dostawców kamienia w Skandynawii, będąc właścicielem 10 kopalni na terenie Szwecji.
 
 
 
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95