kamień portal
5 5 31

Oryginalne ogrodzenia z gabionu

Planowanie budowy wymarzonego domu to bardzo przyjemne zajęcie. Przykładamy dużą wagę do rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń i z niecierpliwością czekamy kiedy zostanie ukończony.  Nie zawsze jednak należytą uwagę skupiamy na ogrodzeniu, które pełni bardzo ważną rolę. Firma Progress Architektura oferuje ogrodzenia gabionowe, które możemy dobierać wedle własnego uznania.

Ogrodzenie_zmienia_wszystko.640jpg

Co to jest gabion?

Gabion to siatkowe kosze wypełnione kamieniami. Kosze najczęściej wykonane są ze stalowych, plecionych drutów.  Możemy wypełnić je kamieniami o różnej wielkości. Należy jedynie pamiętać, aby dostosować kamienie do wielkości oczek siatki. Możemy komponować je w dowolny sposób, w zależności od tego czy chcemy mieć otwartą czy zamkniętą przestrzeń.  Szeroka oferta firmy Progress pozwala na zastosowanie ogrodzeń zarówno na dużych jak i małych terenach. Ogrodzenia gabionowe to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ogrodzenie wyróżni się na tle innych.

Ogrodzenie skrojone na miarę

Dzięki przygotowanym przez firmę Progress Architektura przykładowych inspiracji, przyszli posiadacze ogrodzeń znacznie łatwiej będą mogli podjąć decyzję. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby preferujące otwartą przestrzeń, którym nie zależy na „zasłanianiu się”, jak i Ci, dla których prywatność we własnym ogrodzie jest bardzo ważna. Dla ceniących sobie ciszę i spokój, najlepsze będą gabiony wypełnione po brzegi. Możemy dowolnie zmieniać ich grubość, aby pomiędzy zmieściły się np. doniczki z kwiatami. Gabiony można przeplatać wąską kratką, takie rozwiązanie będzie wyglądało bardzo nowocześnie, zapewni nieco światła, ale pozwali nam czuć swobodnie. Druga propozycja, która uchroni nas od niechcianych spojrzeń, to wypełnienie systemu kamieniami tylko w części. Dzięki temu, mamy możliwość pochwalenia się naszą elewacją, ale także zachować prywatność.

Dla tych, którzy zdecydowanie bardziej wolą przestrzeń otwartą, idealnie sprawdzi się zastosowanie mniejszej ilości kamieni. Ogrodzenie w takim wydaniu wpuści dużo światła, odsłoni nasz ogród i zapewni bezpieczeństwo. Bardzo ciekawy efekt uzyskamy, stosując zamiennie gabiony wypełnione w całości i do polowy stelażu. W wolne przestrzenie możemy umieścić  duży kwietnik lub ławkę.
 

Ogrodzenie_zmienia_wszystko.1jpg  Ogrodzenie_zmienia_wszystko.2jpg
09.05.2016
źródło: materiały prasowe
opr. AG

Polecamy:
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95