kamień portal
5 5 20

Otoczaki w łazience

Otoczaki w łazience

Każdy chyba lubi przywozić z wakacji nad wodą niewielkie kamyki idealnie wygładzone nacierającymi falami. Ładnie wyglądają i przyjemnie się po nich stąpa. Teraz, dzięki technice tworzenia płytek z otoczaków, można mieć je w każdym miejscu łazienki.

Jak powstają płytki z otoczaków i skąd pochodzą?
 
Pochodzenie otoczaków może być różne, ponieważ występują niemal wszędzie tam, gdzie jest woda. W Polsce istnieje coraz więcej firm specjalizujących się w sprzedaży i produkcji płytek z otoczaków, dzięki czemu wybór jest bardzo duży.
 
Sposób ich wykonania jest bardzo prosty – na winylowej siatce mocuje się kamienie za pomocą specjalnego kleju, z czego następnie powstają płytki i plastry. Dobrze wykonane płytki nie mogą mieć widocznych miejsc klejenia kamieni – kamienie powinny wyglądać tak, jakby zostały naturalnie, szczelnie ułożone jedne przy drugich. Spoiwa samych plastrów podczas montażu ich na ścianie również nie powinny być widoczne, zazwyczaj wyposażane są w specjalne systemy pozwalające zazębiać się im bez śladu. Do układania płytek stosuje się kleje i zaprawy takie jak do innych produktów z kamienia naturalnego, jednak aby uzyskać najlepszy efekt zaleca się zlecenie montażu osobie doświadczonej.

otoczaki do łazienki
 
Aranżacja łazienki
 
Otoczaki to bardzo efektowny i oryginalny pomysł na projekt łazienki. Na siatce układane są na dwa sposoby, albo ich płaską i szerszą podstawą do góry, co daje efekt zaokrąglonych kamieni, albo wąskim bokiem jedne przy drugich. Dzięki ich bocznemu ułożeniu powstaje silne złudzenie trójwymiarowości. Dodatkowym atutem wizualnym jest światło, które wchodzi z kamieniami w specyficzną grę, tworząc cienie i załamania, albo błyskając radośnie we fragmentach kwarcu i miki. Cechą naturalnych kamieni jest ich różnorodność i niepowtarzalność, dlatego nie sposób znaleźć dwóch identycznych łazienek w nie ubranych.

Sprawdź również:

otoczaki łazienka

Płytki kłaść można właściwie w każdym miejscu od podłogi po sufit. Świetnie prezentują się jako wykończenie prysznica, kiedy zostaną zmoczone zaczynają lśnić, a ich kolor jest intensywniejszy. Samą barwę kamienia można dobrać do łazienki niemal bez ograniczeń. Kolorów jest bardzo dużo – znajdziemy czarne, białe, piaskowe, różowe, czerwone, brązowe, zielone, nawet fioletowe albo płytki w formie różnobarwnej mozaiki. Z otoczaków wykonuje się również dekory służące podkreślaniu poszczególnych jej fragmentów. Szczególną zaletą podłogi wykonanej z otoczaków są przyjemne doznania dotykowe, stąpanie po niej ma właściwości relaksujące i terapeutyczne.
 
Pielęgnacja otoczaków

otoczaki łazienka
 
Ze względu na dużą ilość wilgoci w łazience otoczakowe płytki koniecznie trzeba zaimpregnować odpowiednimi środkami, zarówno podczas ich nakładania, jak i po. Chroni to kamienie przed ich wietrzeniem, zmianą koloru, a także przed rozwojem grzybów i pleśni. Impregnowanie należy powtarzać co 2 – 3 lata. Kamienne płytki czyści się neutralnym detergentem przy pomocy twardej szczotki, po czym zmywa się je wodą.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95