kamień portal
5 5 27

Podsumowanie Marmomacc 2016

Od 28 września do 1 października we włoskiej Weronie odbywały się targi Marmomacc, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń branży kamieniarskiej na świecie. 51. edycja targów zgromadziła rekordową liczbę zwiedzających i wystawców. 

Podsumowanie_Marmomacc_2016.jpg

Marmomacc to wydarzenie poświęcone prezentacji kamienia, nowych technologii wykorzystywanych w kamieniarstwie, a także osiągnięć designu, w którym najważniejszą role odgrywa ten naturalny materiał.

Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 1650 firm z 53 krajów, co stanowiło 10% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Tradycyjnie najliczniejszą grupą byli włoscy producenci, ale pojawiło się również wielu wystawców m.in. z Chin, Turcji i Indii. Teren wystawienniczy zajmował 12 hal oraz plac zewnętrzny o łącznej powierzchni 80 tys. m2. To o 4% więcej niż w roku poprzednim. Większość ekspozycji stanowiły stoiska dystrybutorów i producentów kamienia naturalnego. W 4 halach prezentowano maszyny i narzędzia wykorzystywane w produkcji i obróbce kamienia, a w jednej zorganizowano wystawę rzeźby włoskich artystów pod nazwą The Italian Stone Theatre.

Marmomacc tradycyjnie były również okazją do spotkań czołowych przedstawicieli branży kamieniarskiej. Jednym z tematów  poruszanych w czasie konferencji była współpraca między poszczególnymi rynkami kamieniarskimi.
Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 27-30 września 2017.  

źródło: Marmomacc
20.10.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95