kamień portal
5 5 84

Polski projekt płyty Laminam wyróżniony tytułem „Red Dot: Best of the Best”!

Stopień innowacji, jakość, funkcjonalność oraz ekologiczność – to kryteria oceny produktów walczących o prestiżowy  tytuł „Red Dot: Best of the Best”. Przyznawany jest on w ramach konkursu Red Dot Design Award nazywanego Oscarami Designu.  W tym roku w gronie wyróżnionych przez jury prac znalazła się płyta Laminam Star Maker projektu polskiego designera Mac Stopy. 

Polski_projekt_płyty_Laminam_wyróżniony_tytułem_Red_Dot:_Best_of_the_Best”.jpg

Wyróżnienie dla płyty Laminam Star Maker jest dużym osiągnięciem, ponieważ tytuł „Red Dot: Best of the Best” w 2016 roku zdobyło zaledwie 1,5% z około 5200 nadesłanych prac.

Produkt powstał na bazie spieku kwarcowego Laminam, który posłużył projektantowi jako materiał do stworzenia wyjątkowego wzoru Star Maker. Wyróżnia się on zgeometryzowaną formą oraz kreatywnym podejściem do kamienia. Laminam Star Maker  daje zarazem dużą swobodę tworzenia różnorodnych aranżacji na jego bazie. Jest on bowiem trójwymiarową układanką pięciokątnych gwiazd, które wpisane są w większe, sześciokątne cieniowanie. Każda z płyt może być obrócona o 90 stopni, co daje możliwość dowolnego ich zestawiania z płytami sąsiadującymi i tworzenia oryginalnych aranżacji.

Polski_projekt_płyty_Laminam_wyróżniony_tytułem_Red_Dot:_Best_of_the_Best”_2.jpg

Płyty Laminam Star Maker po raz pierwszy zostały wykorzystane w nowoczesnym kompleksie biurowym Warsaw Spire. Jak mówi jednak sam projektant, Mac Stopa „produkt finalny jest bardzo uniwersalny i może być stosowany na różnych polach – jako dekoracyjne wykończenie ścian, podłóg, elewacji, blatów kuchennych,  ale także materiał do wykorzystania przy produkcji mebli”. Laminam Star Maker ma zatem wielorakie zastosowanie, może być wykorzystany zarówno w we wnętrzach prywatnych, jak i komercyjnych.

Ze względu na bardzo dobre parametry użytkowe, spieki sprawdzą się również w wymagających przestrzeniach, m.in. kuchniach. Powstają one bowiem z połączenie naturalnych składników, takich jak kwarc, iły łupkowe, granit i pigmenty ceramiczne. Mieszanka ta jest prasowana, a następnie wypalana w temperaturze 1220 stopni. Produktem końcowym są idealnie płaskie wielkoformatowe płyty, odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i głębokie ścieranie.

Polski_projekt_płyty_Laminam_wyróżniony_tytułem_Red_Dot:_Best_of_the_Best”_3.jpg

Podmiotem odpowiedzialnym za promocję i sprzedaż płyt Laminam Star Maker w Polsce i za granicą jest Laminam Poland. W maju płyty będzie można zobaczyć w showroomie firmy w Warszawie. Natomiast w sprzedaży detalicznej produkt będzie dostępny w sieci salonów Dekorian. 

źródło: Laminam Poland
opr. AO
20.04.2016

Polecamy:
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95