kamień portal
5 5 36

Stylowe kolekcje kamienia do wnętrz

Kamień jest materiałem różnorodnym, podatnym na kształtowanie i o wielu zastosowaniach. W zależności od sposobu jego obróbki lub łączenia z innymi składnikami, może zyskiwać niepowtarzalny wygląd. Nowe kolekcje materiałów wykończeniowych na bazie kamienia pokazują jego bogate właściwości aranżacyjne.  

Stylowe-kolekcje-kamienia-do-wnętrz-3.jpg
Fot. Lithos Design 

Neolith Calacatta

Neolith Calacatta pochodzi on z kolekcji Classtone hiszpańskiej firmy TheSize. Został on wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami: Red Dot – Product Design 2015 i Muuuz International Awards 2015 za innowacyjny charakter i wysokiej jakości design.  

Stylowe-kolekcje-kamienia-do-wnętrz-4.jpg
Fot. Materiał Neolith Calacatta, TheSize

Materiał Neolith Calacatta łączy w sobie właściwości spieków kwarcowych ze szlachetnym wyglądem włoskiego marmuru Carrara. Spieki kwarcowe są produktem naturalnym, nie emitują szkodliwych substancji, dzięki czemu mogą być poddane procesowi recyklingu. Spieki Neolith powstają z połączenia takich składników, jak glina, skaleń, krzemionka i naturalne tlenki. Dodatkowo technologia wykorzystana w procesie produkcyjnym zapewnia im wysoką wytrzymałość na zmienne temperatury, działanie pleśni i promieni UV, łatwość w czyszczeniu i odporność na przebarwienia. Dzięki temu mają one szerokie zastosowania – mogą być wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych, okładzin, elewacji, mebli.  

Okładzina Naos z kolekcji Pietra Luminose

Pietra Luminose to kolekcja włoskiej firmy Lithos Design. Lithos słynie ze swoich niebanalnych projektów, w których kamień zyskuje nowe, niepowtarzalne oblicze. W skład kolekcji Pietra Luminose wchodzi 8 wzorów slabów o bardzo dekoracyjnym charakterze – jednym z nich jest seria Naos. Jej wyjątkowy  wygląd to zasługa dwóch elementów: wyrazistych i fantazyjnych żłobień na powierzchni kamienia oraz gry światłem. Każdy moduł o wymiarach 60cmx60cm został  wyposażony w światło fluorescencyjne lub LED. Slaby są podświetlone od spodu, a światło przenika przez ich cieńsze warstwy.

Stylowe-kolekcje-kamienia-do-wnętrz.jpg  Stylowe-kolekcje-kamienia-do-wnętrz-2.jpg
Fot. Okładzina Naos z kolekcji Pietra Luminose bez podświetlenia i z podświetleniem 

Kolekcja Pietra Luminose została wykonana z marmuru, co dodatkowo ją wyróżnia. Światło, które przenika powierzchnie kamienia jest bowiem często wykorzystywane w przypadku onyksu. Natomiast uzyskanie tego samego efektu przy okładzinach z marmuru jest rzadko spotykane.  

Moduły Naos z kolekcji Pietre Luminose są wykorzystywane jako okładziny ścienne, zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych.
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95