kamień portal
5 5 35

Trendy: kamień i kolor 2017 roku

Trendy: kamień i kolor 2017 roku

Instytut Pantone co rok wybiera kolor, który królować będzie przez następne 365 dni. Tym razem to miano otrzymał Greenery – odcień soczystej zieleni, będący świeżym, naturalnym i witalnym symbolem zwiastującym nowe, dobre początki.

Kolor roku Pantone przenika różne dziedziny, czasem zupełnie nieoczywiste. Tak dzieje się też w tym wypadku – Greenery może mieć zastosowanie nawet w kamieniarstwie.

Takich niekonwencjonalnych przykładów szukać powinniśmy pod nazwą Rainforest Green. Na wstępie podkreślić trzeba, że to wzór wymagający, obligujący do przygotowania precyzyjnej, przemyślanej i spójnej aranżacji całego wnętrza, aby ekscentryczne, naturalne zdobienia nie zdominowały i nie przytłoczyły wnętrza. To kamień wyrazisty i przyciągający uwagę, więc jeśli tylko odpowiednio nim zagramy, sam w sobie stanowić będzie imponujący element dekoracyjny, który wykreuje unikatową przestrzeń.

Kamień_i_kolor2017_greenery.jpg

Intensywny kolor zieleni i struktura ukazująca zagłębienia i uwypuklenia odwołują nas bezpośrednio do natury. To świetny pomysł na połączenie we wnętrzu klasy i wyrafinowania, które kamienie naturalne niezaprzeczalnie zawsze ze sobą niosą, wraz z prostotą i autentycznością natury.
 

Warto podkreślić, że Rainforest Green może okazać się również bardzo praktyczny. Po pierwsze, ze względu na swój deseń, będzie łatwy w utrzymaniu w czystości – na przykład kuchenne zabrudzenia, których przecież nie sposób uniknąć, z pewnością nie będą na nim widoczne. Po drugie, choć Rainforest Green najczęściej sprzedawany jest jako marmur, w rzeczywistości jest serpentynitem, który od marmuru jest twardszy i trwalszy, bardziej odporny na uszkodzenia i zaplamienia. Tym bardziej sprawdzi się w problematycznych przestrzeniach.

Kamień_i_kolor2017_greenery_2.jpg

Rainforest Green dzięki swej funkcjonalności i niecodziennemu wyglądowi sprawdzi się w różnych okolicznościach aranżacyjnych. Można skorzystać z niego zarówno w przypadku podłóg jak i okładzin ściennych, świetnie posłuży także jako materiał na blaty czy obudowy kominków. Równie elegancko wypadnie w łazience jak i przedpokoju, urozmaicając wnętrze i napełniając je niepowtarzalnym charakterem.

Kamień_i_kolor2017_greenery_3.jpg

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95