kamień portal
5 5 52

Trendy wnętrzarskie na 2016 rok – kamień w modzie!

Trendy wnętrzarskie na 2016 rok – kamień w modzie!

Design kieruje się podobnymi prawami, co świat mody – w nim również popularność określonych stylów, materiałów czy kolorów podlega zmianom. Zobaczymy zatem, jakie trendy będą obowiązywać w aranżacji wnętrz w 2016 roku i jakie miejsce będzie miał w nich kamień. 

Modny duet – marmur i miedź

Trendy aranżacyjne zmieniają się wolniej, niż te obowiązujące w branży odzieżowej, jednak design również jest podatny na działanie różnych mód. Aby urządzić stylowe mieszkanie "na czasie", powinniśmy sięgnąć po naturalne materiały. To kontynuacja trendu, który był modny już w poprzednim roku. Jednak teraz inspiracja naturą i naturalnymi materiałami jest jeszcze bardziej zauważalna. Stąd duża popularność drewna i kamienia. Jednym z najmodniejszych gatunków kamienia nadal będzie marmur, czyli sztandarowy przedstawiciel tego materiału.

Marmur i inne gatunki kamienia uzupełniamy metalowymi elementami, przede wszystkim w kolorze starego złota i miedzi. Ten trend można zauważyć u wielu projektantów mebli i akcesoriów z marmuru, które łączone są bardzo często właśnie z miedzianymi akcentami.
 

Trendy_wnętrzarskie_na_2016_rok_kamień_w_modzie.jpg
Fot. Stół ZARA HOME
 
Trendy_wnętrzarskie_na_2016_rok_kamień_w_modzie_2.jpg
Fot. Minimalizm, biel, drewno, kamień i miedź, czyli jeden z wariantów modnego wnętrza 2016

Kamień, jako uzupełnienie stylu skandynawskiego 

Kamień w aranżacji możemy łączyć również z innymi modnymi materiałami, czyli drewnem lub betonem architektonicznym. W zależności od ich konfiguracji, stworzymy przytulne i eleganckie lub bardziej surowe wnętrze. Niezmiennie modne będą bowiem aranżacje minimalistyczne, ale ocieplone naturalnymi, a także kolorowymi detalami. Na popularności nie starci także styl skandynawski, w którym – obok dominującego drewna – wprowadza się naturalny kamień.

Trendy_wnętrzarskie_na_2016_rok_kamień_w_modzie_3.jpg

Wierni pozostaniemy również bieli (na której m.in. opiera się styl skandynawski). W związku z tym z powodzeniem możemy wprowadzać do wnętrz białe odmiany kamienia, np. marmury Bianco Carrara i Bianco Calacatta (oba o szarym użyleniu).

Kamień w wersji vintage

Mamy również dobrą wiadomość dla miłośników oryginalnych wnętrz „z duszą”, czyli urządzonych w stylu vintage. Chociaż jest on zastrzeżony raczej dla wąskiej grupy sympatyków, to znajduje swoje odzwierciedlenie w aktualnych trendach. We wnętrzu vinatge dobrze odnajdzie się kamień, który z założenia jest materiałem wiekowym i wytrzymałym.

Trendy_wnętrzarskie_na_2016_rok_kamień_w_modzie_4.jpg

Nawiązaniem do tradycyjnych aranżacji jest styl neo-retro, który opiera się na łączeniu kontrastów, czyli elementów tradycyjnych z nowoczesnymi.
Modnym pomysłem będzie także wprowadzenie do wnętrza akcentów etno lub eco. Oba te style inspirują się naturalnymi materiałami, zatem kamienne elementy będą się z nimi bardzo dobrze komponowały.

Kamień, podobnie jak w poprzednich sezonach, będzie gościł w całym domu. Między innymi odnajdziemy go w modnych łazienkach, w których będzie wykorzystywany, jako okładzina ścienna, posadzka czy obudowa umywalek.

Polecamy:

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95